Один вдома: інструктаж з безпеки дитини без дорослих

Один вдома: інструктаж з безпеки дитини без дорослих
Один дома: инструктаж по безопасности ребенка
istockphoto.com

Як правильно інструктувати дитину, яка залишається вдома сама, без нагляду батьків?

Читайте такожКак лучше говорить с детьми про безопасность
З певного віку дитина періодично залишається вдома сама, без дорослих. Але це не означає, що він автоматично знаходиться в безпеки . Є кілька правил, які потрібно правильно навіяти дитині.

1. Не можна підходити до вхідних дверей, коли хтось дзвонить

Дитина повинна чітко знати, що у всіх дорослих, які мають у квартиру, є ключі, вони зайдуть самі. В крайньому випадку йому зателефонують або напишуть до смартфону, покричать під вікнами.

Правило "не відчиняй двері незнайомцям" не зовсім коректне: у процесі з'ясування, хто за дверима, дитину можуть заплутати, і вона відкриє навіть чужим. Чітко визначте алгоритм, як діятимете ви, якщо дійсно забудете ключі. Придумайте кодову фразу, за якою дитина може зрозуміти, що двері просять відчинити мама чи тато.

2. Не реагувати на прохання та вимоги

Якщо з того боку двері грізно повідомляють, що прийшла поліція, що зараз заарештують батьків, що потрібна допомога хворому чи кошеняті – у жодному разі не можна відчиняти. Відразу потрібно дзвонити батькам.

3. Не можна замикати дитину так, щоб вона не могла відчинити двері

Завжди є ризик форс-мажорних обставин. Наприклад, трапиться пожежа чи дитині буде потрібна ще якась термінова допомога. У нього має бути можливість вийти із дому.

4. Визначте довірену особу

Читайте такожКак выбрать безопасную детскую воду
Ідеально, якщо поблизу вас живе людина (сусід, родич, близька знайома), яка зможе перевірити, як справи у дитини, якщо вона раптом не відповідає на дзвінки. Але це має бути дуже добре знайома вам людина, а дитина має бути попереджена, що ця людина має право доступу до будинку.

5. Не залишайте дитину, якщо вона не до кінця розуміє правила

За великим рахунком, не можна залишати вдома дітей до 14 років. У разі чого – винні батьки. Але насправді така дитяча самостійність настає набагато раніше. Для цього потрібно заздалегідь програти можливі випадки, які трапляться з дитиною та перевірити її реакцію.

6. Залиште записку з номерами

Так, зараз вся інформація зберігається у смартфонах. Але вони можуть давати збій, а той, хто телефонує, може маскувати номер, наприклад, під ім'я "Мама". Тому у дитини має бути чіткий перелік номерів, куди потрібно передзвонити, якщо відбувається незрозуміла чи проблемна ситуація. І номери ексренних служб теж не зайве написати (обговоривши відповідальність за помилкові виклики).

7. Забезпечте простір будинку

Максимально недоступними повинні бути всі небезпечні, колюче-ріжучі предмети, що отруюють, ліки. Якщо дитина невпевнено користується піччю, краще зовсім перекривати газ перед відходом дорослих. Усі вікна мають бути закриті на спеціальні замки, щоб їх можна було відкрити лише на провітрювання.

Читайте такожКак сделать дом безопасным для малыша: 7 лучших лайфхаков
Не рідкісними є ситуації, коли дитина виходить на балкон, а двері за нею заклопуються і потім не відчиняються. По-перше, розкажіть дитині, що двері потрібно підпирати.

По-друге, брати із собою смартфон. По-третє, залишити на балконі щось важке, щоб розбити скло у балконних дверях за потреби (наприклад, якщо вхідні двері в квартиру зачинені так, що ззовні не можна потрапити всередину, не вирізавши її повністю).

8. Розкажіть, що робити у кожній екстреній ситуації

Дитина має знати конкретно, що робити, якщо спалахнули речі? Якщо затопив сусідів? Якщо хтось колупається у замку чи виламує двері? Якщо під дверима поліція? Якщо сильно порізався та тече кров? Якщо розбив щось скляне? Що можна поїсти та де це дістати?

Вам також буде цікаво прочитати:


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK