10 порад, як залишатися спокійною мамою

Мамине повсякденне життя часто нагадує біг із перешкодами. Як у цій гонці не розгубити залишки адекватності? Тримайте 10 порад, як залишатися спокійною мамою
1. Спробувати відпочити
Саме спробувати, тому що всі ми знаємо, що коли ти – мама, зробити це не завжди виходить. Рекомендуємо лягати на денний сон разом з малюком, і разом з ним йти в ніч.
2. Вставати до пробудження дітей
По можливості вставайте на півгодини раніше за дітей. Ви побачите, як життя заграє новими фарбами. Усього 30 хвилин тиші та часу, проведеного із собою наодинці, дозволяти психологічно підготуватися до дня.
3. Приділити собі час
Жінкам потрібно хоча б 10 хвилин протягом дня для себе. Чи не прибирання іграшок, не приготування. Просто кава-брейк і байдикування.
4. Змістити графік
Зазвичай до години 16.00 мамин запас енергії наближається до нуля. Намагайтеся всі справи планувати на ранок, щоб другу половину дня розвантажити. Так ви звільнитесь від зайвих нервів і не зірветесь на крик .
5. Забрати багатозадачність
Усі мами багатозадачні. Тут ми кашеваримо, паралельно організовуємо візит до лікаря, та відповідаємо на запитання дітей. Часто в цей момент або каша пригоріла, або запис не на той час здійснили, або на дитину крикнули, бо вона вас відвернула. Не робіть так. Ділить день на годинник: година тільки діти, година – лише завдання.
6. Приручити хаос
Мріяти про те, що вся ваша квартира буде ідеально чистою, не варто. Однак хаос і безлад нервують і напружують. Якщо ви можете хоча б щодня розбирати, то місце, яке виводить з рівноваги, було б краще.
7. Не ваші проблеми
10 простых правил помогут быть в ресурсе / istockphoto.com

Ми часто ототожнюємо себе з дітьми, і болісно сприймаємо багато ситуацій. Наприклад, ми говоримо «ні», дитина засмучуватись і плаче, а ми починаємо себе з'їдати за це. Розділяйте і буде вам спокійно на душі.

8. Прийняти та пробачити
Вашому спокою допоможе одне – прийняти все, як є: вічний хаос і безлад у домі, сльози та крики малюків. Чи не злитися з цього приводу, не карати дітей, якщо вони потрапили під гарячу руку. Просто прийміть це.
9. Вибачиться
Важливо, і для сім'ї, і для вас насамперед – уміти просити вибачення . Якщо ви скажете ці слова своїм дітям, ви не станете слабшими і не впадете в їхніх очах.
10. Виговориться
Постарайтеся вимовлятися – тож ми вивільняємо весь негатив. Якщо є можливість, підтримуйте свою душевну рівновагу на сеансах із психологом.
Також вам буде цікаво: