Дозволені тренування у кожний триместр вагітності
Повністю перетворюватися на лежачого "тюленя" під час вагітності не потрібно. Але важливо правильно оцінювати свої сили та можливості для фізичної активності.
Однак навантаження мають бути помірними, щоб не перестаратися і не нашкодити собі чи малюкові.
Для цього потрібно знати, яка фізична активність допустима у кожному з триместрів вагітності.
Перший триместр
Перший триместр вагітності – дуже відповідальний час, коли важливо не нашкодити природним процесам. Якщо до вагітності ви займалися спортом, то можна продовжувати трохи знизивши навантаження.
Якщо до вагітності ви не займалися спортом – то зараз починати не варто. У першому триместрі вам краще поберегтися від незвичних навантажень, щоб не отримати проблем із відшаруванням плаценти чи загрозою викидня.Це не означає, що взагалі не можна рухатися. Однозначно можна займатися плаванням, помірними пішими та велосипедними прогулянками.
Потрібно виключити різкі рухи, єдиноборства, силові вправи та біг підтюпцем (якщо ви не займалися ними активно раніше).
Другий триместр
Другий семестр вагітності вважається найбезпечнішим. Дитина вже надійно захищена плацентою, гормональний фон більш-менш вирівнявся, токсикоз пройшов, самопочуття вагітної покращилося, і при цьому живіт ще не настільки великий, щоб заважав рухатися.
У цей час не можна качати прес та займатися видами спорту, за яких є ризик падіння та травм. Важливо перед кожним зайняттям проводити розминку, розігрівати м'язи. Можна присідати, плавати, робити вправи на плечі та руки з невеликою вагою (тільки не лежачи на спині, щоб не навантажувати прес), багато ходити.Третій триместр
У третьому триместрі вагітні почуваються неповороткими, великими та важкими. Вага зростає, рухливість знижується, з'являються біль у спині та животі. Фізичні навантаження повинні залежати від здоров'я. У жодному разі не можна себе "пересилувати", робити вправи через біль або сильну слабкість та втому.
Більшості жінок у цей період доступні лише піші прогулянки та плавання, деяким – спокійна йога. Важливо не гнатися за "спортивними результатами", побоюючись набраної ваги. Для схуднення у вас буде багато часу після пологів.
Вам також буде цікаво прочитати: