28 тиждень вагітності: особливості, відчуття, показання

28 тиждень - початок третього триместру, а це означає, що ви на фінішній прямій. Настав час завершувати всі робочі моменти і готуватися до декретної відпустки. Що ще має робити майбутня мати?
До зустрічі з малюком з кожним тижнем залишається все менше часу. Давайте дізнаємося, що відбувається в цей період з жінкою, як розвивається малюк, які проблеми можуть чатувати і яких рекомендацій потрібно обов'язково дотримуватися.
На кого схожий малюк?

На 28 тижні малюк вже досить великий, тому йому стає тісно в животику і він найчастіше займає правильне положення - головою вниз, активно розвивається головний мозок плода, з'являється все більше звивин, позначаються півкулі.
Шкіра малюка стає світлішою, стає менше мастила, зате більше підшкірного жиру, малюк починає округлятися і повніти. У дитини з'являються повіки, вона періодично розплющує очі, і навіть може фокусувати погляд. Скелет повністю сформований, а з третього триместру починається процес зміцнення кісткової тканини.
Зріст: 35 см
Вага: 1100 кг
Що відбувається із жіночим організмом?
На 28 тижні вагітності матка знаходиться на висоті 28 см, живіт вже досить великий, але це не межа, якраз зараз починається пік активного зростання. Шкіра на животі сильно розтягується і можуть утворитися розтяжки, тому зволожуйте шкіру та використовуйте спеціальні засоби від розтяжок.
Матка може стискати сечовий міхур і шлунок, тому можуть з'явитися печія, розлад, а також часті позиви до сечовипускання.
Які аналізи здати?

З третього триместру відвідувати гінеколога доведеться частіше приблизно раз на два тижні. До кожного прийому потрібно надсилати загальний аналіз крові та сечі. Акушер-гінеколог проведе стандартний огляд: виміряє об'єм живота, висоту дна матки, вашу вагу та артеріальний тиск, а також прослухає серцебиття плода.
Можливі ускладнення
Кровотеча. Кровотеча в третьому триместрі привід негайно звернутися за допомогою, оскільки може свідчити про відшарування плаценти, передлежання плаценти або міому матки.
Болі в животі. Болі в третьому триместрі - часто явище, тому що навантаження на організм жінки збільшується. Наприклад, живіт і ребра можуть хворіти через надто різкі рухи плода або його незручне становище.
Набряки. Набряки - Часта проблема під час вагітності, особливо в спеку. Намагайтеся обмежити вживання солоного та гострого, особливо на ніч, носите зручне взуття та більше відпочивайте.
Гестоз. Це вкрай небезпечне ускладнення вагітності зазвичай виникає у третьому триместрі та загрожує життю малюка. Симптомами гестозу є високий тиск, білок у сечі та наявність набряків у вагітної. Виходячи зі стану плода, лікарі приймають рішення або про підтримуючу терапію, або про екстрене розродження.
Що рекомендує лікар?

Третій триместр – період активного набору ваги, тому дотримуйтесь збалансованого раціону та намагайтеся правильно, щоб не набрати зайвого. Віддавайте перевагу овочам та фруктам, кисломолочній продукції та нежирному м'ясу. Виключіть напівфабрикати, солодощі та здобу та інші шкідливі продукти.
Не забувайте про фізичну активність, відвідуйте басейн, йогу для вагітних і частіше гуляйте на свіжому повітрі, але не в спеку!
Саме час потурбуватися про вибір пологового будинку, почитайте відгуки, зберіть рекомендації у подруг і знайомих.
Починайте потихеньку збирати сумку в пологовий будинок і купувати все необхідне для себе і для малюка, з кожним тижнем це буде складніше.
Також вам буде цікаво дізнатися про те, які аксесуари обов'язково мають бути у кожної вагітної