34 тиждень вагітності: самопочуття майбутньої мами та здоров'я малюка

Аналізи, УЗД, самопочуття, скринінг, харчування, прогулянки, фітнес на 34 тижні – мамі корисно знати все, щоб запобігти можливим наслідкам. Мама тепер відповідає і за себе, і за довгоочікувану дитину в животі!
На 34 тижні вагітності майбутній мамі необхідно ретельно стежити за своєю вагою, а значить – за кількістю та якістю вживаних продуктів. Розумні фізичні навантаження теж дозволені, але після консультації з лікарем. Намагайтеся вести активний спосіб життя, пам'ятайте: вагітність це не хвороба!
Самопочуття мами
- Зараз матка піднялася настільки високо, що часом вам може бути важко зробити глибокий вдих. Не хвилюйтеся: вже незабаром черевце почне опускатися нижче і дихати стане набагато легше. Задишка, печія та почуття тяжкості теж підуть.
- Варто відмовитися від взуття на високих підборах — центр ваги змістився, і ризик втратити рівновагу дуже великий. Крім того, організм готується до пологів, зв'язки стають не такими пружними, підвищується ймовірність розтягувань та вивихів.
- Зараз вас можуть турбувати всілякі питання, пов'язані зі здоров'ям майбутнього малюка, емоційні гойдалки, а також невгамовний інстинкт гніздування. Це абсолютно нормально, щоб зменшити страхи, озвучуйте їх близькій людині. Часом вимовлене вголос здається вже не таким страшним.
- Якщо ви не надто вірите у застарілі прикмети та всілякі забобони, походьте по дитячих магазинах – це дуже надихає!

Як там дитина у животику
Ваш малюк розміром немов гарбуз. Зріст - 44 см, вага - 2250 г.
- Немовля, яке з'явилося на світ до терміну, але після 34-го тижня, не вважається недоношеним - його називають достроково народженим.
- Дитина щосили тренує смоктальний рефлекс, смоктати все, що потрапляє йому в рот - як правило, це пальчик руки.
- Надниркові залози малюка виробляють стероїдні (статеві) гормони, рівень яких значно перевищує їх концентрацію у дорослих. Це потрібно для того, щоб стимулювати лактацію у мами. Після народження ситуація буде іншою: гормональний фон немовля різко зміниться, і тепер уже мамине молоко допоможе підтримати його на потрібному рівні.
- Перевертатися малюк вже практично не може - він занадто великий для цього, проте активно продовжує рухатися.
- Остаточно формується власний обмін речовин малюка, він все менше залежить від плаценти і маминого організму, виробляються практично всі необхідні для життя гормони - щитовидної залози, надниркових залоз, гіпофіза.
- Малятко потрібно ще кілька тижнів, щоб набрати підшкірний жир.
Харчування та догляд
- Кісткова система малюка з кожним днем стає все міцнішою, і тепер ви ділитеся з ним своїми запасами кальцію, щоб маленькі нігтики все більше зміцнювалися, а кісточки ставали міцними. І зараз ваш організм особливо потребує кальцію. Увімкніть у меню твердий сир, сир, молоко, рибу та кисломолочні продукти.
- Продовжуйте регулярно наносити крем від розтяжок, зволожувати шкіру, щодня виконувати вправи Кегеля та багато гуляти. Для прогулянок вибирайте місця подалі від пожвавлених транспортних магістралей, в ідеалі – ліс, парк, озеро.

Як не набрати зайву вагу
Їжте більше свіжих овочів та фруктів, робіть салати, додавайте в них зелень і заправляйте олією. Відмовтеся від смаженої їжі на користь тушкованих, варених, парових та печених страв.
Обмежте вживання солі (насамперед такий крок послужить профілактикою набряків) та спецій, а також чаю, кави та шоколаду – кофеїн, що міститься в них, заважає організму засвоювати залізо та фолієву кислоту. А це означає, що малюк отримуватиме кисень і кальцій не в повному обсязі. Якщо вага додається швидше та більше, ніж потрібно, лікар допоможе скоригувати дієту.
Можливо, вам порекомендують 1 раз на тиждень проводити розвантажувальні дні: 200 г нежирного сиру, 1 л кефіру та до 1 кг зелених яблук.

Що важливо зробити на 34 тижні
Якщо ви плануєте вертикальні пологи або пологи у воді, уточніть, чи є у вибраному пологовому будинку необхідні умови і чи має лікар, який прийматиме пологи, відповідну кваліфікацію.
Якщо раптом у вас тазове передлежання дитини, виконуйте вправи та рекомендації лікаря, щоб до пологів малюка перекинувся.
Також вам цікаво буде прочитати: синці на ногах у вагітних: у чому причина, як допомогти мамі