26 тиждень вагітності: починається період «гніздування»

26 тиждень вагітності завершує другий триместр, і ви підходите до фінішної прямої. Що цього тижня відбувається з малюком і як почувається майбутня мама?
До зустрічі з малюком з кожним тижнем залишається все менше часу. Давайте дізнаємося, що відбувається в цей період з жінкою, як розвивається малюк, які проблеми можуть чатувати і яких рекомендацій потрібно обов'язково дотримуватися.
На кого схожий малюк?

Риси обличчя у малюка вже повністю сформовані і на цьому тижні малюк вперше розплющує очі та розглядає все навколо. Вушні раковини знаходяться на своєму місці і починається формування внутрішнього вуха та слухових рецепторів. Активно продовжує розвиватися головний мозок та нервова система, розвивається пам'ять, тому малюк вже запам'ятовує мамин голос. Дитина в животі може різко реагувати на різні гучні звуки, гучна музика, тому намагайтеся не відвідувати таких місць, щоб не лякати малюка.
Зріст: 31-32 см
Вага: 700-800 г
Що відбувається із жіночим організмом?
Навантаження на жіночий організм зростає, тому вагітна може частіше втомлюватися, відчувати сонливість. З'являється задишка та утруднення дихання через тиск матки на діафрагму. Молочні залози продовжують активно готуватися до грудного вигодовування, з'являється молозиво, тому не лякайтеся, якщо виявите вранці патьок на нічній сорочці. Також матка тисне на сечовий міхур, через що частішають походи в туалет.
У цей період у жінки починається період гніздування, тому вона прагне все облаштувати та підготувати будинок до появи малюка. Часто ці пориви настільки глобальні, що жінку треба зупинити і спробувати вмовити від якихось радикальних та фізично витратних дій, відклавши їх на післяпологовий період.
Які аналізи здати?

Якщо на 26-му тижні вагітності у вас запланований плановий візит у жіночу консультацію, то перед прийомом вам потрібно здати загальний аналіз сечі. Крім того, лікар призначить вам клінічний аналіз крові, щоб дізнатися рівень гемоглобіну. Також акушер-гінеколог проведе всі стандартні процедури: зважування, вимірювання артеріального тиску, вимірювання кола живота та висоти дна матки та прослуховування серцебиття плода.
Можливі ускладнення
Судоми. На цьому терміні найчастішим гостем майбутньої мами можуть стати судоми, причин яких може бути дуже багато. Серед них:
- нестача кальцію, магнію або вітаміну В6;
- низький рівень гемоглобіну;
- синдром здавленої нижньої порожнистої вени;
- проблеми із судинами.
Не лякайтеся, а повільно потягніть пальці на нозі, яку звело судомою, вперед, а потім зробіть легкий масаж.
Молочниця. До цього терміну кількість виділень збільшується і це нормально, головне, щоб вони були без запаху, не викликали сверблячки і були прозорого кольору. Виділення неприємним запахом та сирною консистенцією говорять про наявність молочниці та вимагають обов'язкового лікування.
Залозодефіцитна анемія. Контролювати рівень гемоглобіну надзвичайно важливо, оскільки його недолік може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям як у мами (зокрема після пологів), так і у малюка. Тому не забувайте здавати обов'язковий клінічний аналіз крові та при необхідності пити препарати заліза.
Що рекомендує лікар?

Використовуйте спеціальні креми та олії, щоб запобігти появі розтяжок на грудях, животі та стегнах.
Слідкуйте за харчуванням, віддавайте перевагу тільки здоровому ще, а харчове сміття: напівфабрикати, солодощі, фаст-фуд, чіпси, газовані напої, краще виключити з раціону.
З цього терміну можна потихеньку починати готуватися до появи малюка, наглядати перший гардероб, вибирати коляску та ліжечко. Також настав час визначитися з пологовим будинком в якому ви плануєте народжувати.
Запишіться на курси для вагітних, саме час дізнатися все про майбутні пологи, перші місяці життя та особливості догляду за малюком.
Також вам буде цікаво дізнатися про те, які небезпеки підстерігають майбутню маму за кермом автомобіля