Цар та Імперія: найдивніші імена для діток у 2021 році

Цар та Імперія: найдивніші імена для діток у 2021 році
Необычные имена для детей в Украине не редкость
istockphoto.com

Як називають своїх малюків в українських сім'ях? Найрідкісніші та незвичайні імена для дітей у 2021 році. Які імена цього року найпопулярніші

Півроку вже за плечима. За статистикою, з січня і до сьогоднішнього дня в країні народилося понад 100 тисяч діток. Саме час виділити модні тенденції у іменах. Як сьогодні прийнято називати новонароджених малюків? Які імена для дівчаток та хлопчиків зараз на піку популярності? Які незвичайні імена ризикнули дати батьки своїм діткам у 2021 році? Про це розповіли у Міністерстві юстиції України.

Відомство оприлюднило статистику щодо реєстрації новонароджених малюків. За цими даними, найбільш популярними цього року залишаються традиційні імена. Дівчат найчастіше називають Анна, Софія, Марія, Вікторія, Дар'я, Вероніка та Поліна. Для хлопчиків мами та тата обирають імена Артем, Богдан, Олександр, Максим, Назар та Дмитро.

Проте є серед батьків любителі екзотики та нестандартного підходу, які дають своїм діткам оригінальні імена . Наприклад, дівчаток цього року називали Октавія, Весняна, Камільєна, Мальвіна, Санта, Сапфіра, Тиша, Есмеральда, Мадонна, Жасмін, Іскра, Квітка, Імперія, Росинка, Флорентіна, Мелодісон та Іллінка. Модною тенденцією, як і раніше, залишається дорікати доньці на честь грецької чи римської богині: в Україні з'явилися Кассандра, Юнона, Афіна та Аврора.

Хлопчикам батьки намагалися дати величні та пафосні імена. У недалекому майбутньому вулицями бігатимуть Принц, Тамерлан, Осман, Цар, Варфоломій та Сулейман. Герої давньогрецьких міфів «керують» і тут: у списках реєстрації Мін'юсту з'явилися Ахілес, Одіссей, Соломон та Еней.

Возможно, Тамерланов и Сулейманов ждет большое будущее / istockphoto.com

У Міністерстві юстиції такий потяг до оригінальності прокоментували просто: за нашими законами батьки мають право назвати свою дитину так, як їм хочеться. При цьому далеко не завжди хтось женеться за екзотикою. Багато нестандартних імен для дітей обирали представники національних меншин як данина своїм давнім традиціям.

Чи легко буде Принцам, Царям, Імперіям та Росинкам у садках та школах, покаже час. Останніми роками незвичайні імена в Україні стали звичною справою. А якщо вже буде туго, ім'я цілком можна змінити. Щоправда, зробити це дитина зможе лише після досягнення 14 років (за згодою батьків) або з 16 років (без чиєїсь згоди).

До речі, наприкінці минулого року Верховна Рада дозволила українцям змінювати не лише ім'я, а й по батькові. Знов-таки, після 14 років (за згодою батьків або опікуна) або 16 років (за власним бажанням). Отже, Сулейман Ксенофонтович при отриманні українського паспорта цілком може стати Артемом Вікторовичем.

Вам також буде цікаво почитати:

ТОП-10 чоловічих та жіночих імен зі значенням «щастя»

50 дитячих імен, які заборонені у різних країнах


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK