Як навчити дитину сморкатися: 4 ігри для відпрацювання навички

Як навчити дитину сморкатися: 4 ігри для відпрацювання навички
Учить ребенка сморкаться нужно тогда, когда он здоров
istockphoto.com

У якому віці треба вчити дитину сякатися? ТОП-4 веселі ігри для відпрацювання навички висмаркування, які підходять малюкам з 1,5-2-х років

Наближається осінь, а з нею пліч-о-пліч йдуть застудні захворювання і нежить. Полегшити його симптоми можна за допомогою судинозвужувальних крапель, проте медики не рекомендують їх для дітей молодше 6 років. Куди краще рясна промивання носа з наступним висмаркуванням слизу. Але що робити, якщо дитина не вміє сякатися? Навчити його цій нехитрій навичці можна в ігровій формі, і починати навчання потрібно тоді, коли малюк здоровий. Так що не відкладайте до осені та проводьте веселі тренування прямо зараз.

Судинозвужувальні краплі для дитини: чим небезпечні

Сосудосуживающие капли имеют много побочных эффектов / istockphoto.com

Немає нічого гіршого для мами, ніж дитина, яка не може дихати. Проблему із соплями у ранньому віці можна вирішити за допомогою аспіратора. Проте вже з року багато діти виявляють побачивши цього приладу активний опір. І мамам нічого не залишається, крім як використовувати судинозвужувальні краплі. Наразі їх призначають навіть немовлятам – з обов'язковим застереженням: застосовувати не довше 5 днів. Ось тільки це «перестрахування» не прибирає ймовірність розвитку побічних ефектів.

Дослідження, яке провели в 2018 році в Американській медичній асоціації (АМА), свідчить про те, що ефективність судинозвужувальних крапель у дітей до 6 років є сумнівною. Проте побічні ефекти від них для малюків очевидні:

  • почастішання серцебиття
  • пригнічення дихання
  • пригнічення свідомості
  • розлад кишечника
  • вазомоторний риніт (коли дитина не може дихати без крапель)

Чим старша дитина, тим менша ймовірність розвитку небажаних реакцій. Однак до 6-річного віку АМА рекомендують по можливості обходитися без крапель. Щоб полегшити симптоматику, краще використовувати ізотонічний сольовий розчин та режимні заходи (температура та вологість повітря у квартирі ). Для цього дуже важливо навчити дитину сякатися, щоб під час промивання носа вона могла самостійно позбавлятися слизу.

Як навчити дитину сякатися в ігровій формі

Научить ребенка сморкаться можно во время купания / istockphoto.com

Оптимальний вік для того, щоб вчити дитину висмарюватись, – це 1,5-2 роки. Починати процес навчання потрібно тоді, коли малюк цілком здоровий і добре почувається. Подайте все, як веселу і захоплюючу гру, яка допоможе маленькому носику глибоко і правильно дихати.

Гра «настільний футбол»

Покладіть на стіл два маленькі шматочки вати - це будуть ваші футбольні м'ячі, які потрібно буде "задути" у ворота. Можна грати на швидкість, у цьому випадку дитину вистачить дух змагання. Проте слідкуйте, щоб малюк дув саме носом, а не ротом. У процесі гри ускладніть завдання: нехай дитина закриє одну ніздрю пальчиком і дме на м'ячик через іншу ніздрю.

Гра «літаки»

За аналогією з грою у «футбол» вам потрібно буде запустити літаки у політ із злітної смуги. Для цього можна зробити паперові літачки в стилі орігамі (лише невеликого розміру) або вирізати їх із кольорового паперу. Розташуйте їх у ряд на столі та готуйте до запуску. Знов-таки, важливим є правило – запускати вироби обов'язково носом.

Гра «туман»

Для цього вам знадобиться настільне дзеркало. Попросіть дитину набрати якнайбільше повітря в легені через рот, а потім випустити її через ніс на дзеркальну поверхню. Вона покриється туманом, на якому можна буде помалювати пальчиками. Ще один фокус: після того, як конденсат випарується і малюнки стануть не видно, потрібно знову подути на дзеркало (обов'язково носиком!), І малюнки виявляться.

Гра «здування піни»

Ця гра проводиться у ванній під час купання: покажіть малюкові, як можна здувати мильну піну носом. Можна навіть влаштувати невелике змагання – спочатку між вами та дитиною, а потім між двома ніздрями, яка з них виявиться сильнішою та здуває піну далі.

Такі тренування потрібно проводити 1-2 рази на день, тим самим виробляючи у дитини навичку «видування» носом. А в той момент, коли малюк «засопливить», просто нагадайте йому, як ви разом забивали голи або піднімали повітря літаки. Єдине правило під час висморкування – не змушуйте дитину дмухати дуже сильно (як кажуть, до чистого носа). Так ви можете спровокувати розвиток ускладнень (Наприклад, отита) і відбити в нього все бажання сякатися.

Вам також буде цікаво почитати:

Нежить не минає: 8 головних помилок у лікуванні закладеного носа

Нежить у дитини: 5 речей, про які має знати кожна мама


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK