Криза першого року життя: як проявляється і що робити батькам
Усі малюки віком від 9 до 18 місяців стикаються з кризою першого року життя. Одні дітки проживають його більш виражено, інші трохи спокійніше. Як виявляється криза та що робити батькам?
Чому відбувається криза?
До року малюк пересувався переважно на руках батьків. До першого року він освоює вертикальне ходіння і отримує перший виток відокремлення від батьків: малюк хоче більше свободи. Ось тут і проявляється його характер: він вередує з будь-якого приводу. То відмовляється їсти улюблене брокколі чи не хоче повертатися додому з прогулянки. Дитина вимагає зважати на її думку.Криза – це добре. Будь-яка криза свідчить про те, що дитина перейшла на нову сходинку розвитку.
Ознаки кризи 1-го року:
- малюк не слухається, вередує з будь-якого приводу , Вимагає підвищеної уваги;
- він відмовляється виконувати звичні йому процедури, намагається їх робити по-своєму;
- може бути агресивним, ображатися на маму;
- непослідовність бажань та дій - він не розуміє чого хоче, 5 хвилин тому хотів кашу, а зараз передумав.
Як допомогти дитині пережити кризу?
Будьте послідовні. Якщо ви сказали «ні» - значить ні, скільки б дитина не вередувала.
Врахуйте, що вам доведеться проявити неабияке терпіння, тому важливо в першу чергу дбати про себе, щоб бути в хорошому настрої.
Що робити не можна?
Найпростіше сказати: "Я дорослий і знаю краще", - і придушити будь-які спроби автономії. Але якщо ви хочете виховати самостійну дитину, а не робота, тоді не варто демонструвати свою перевагу над малюком.
Якщо зараз ви покажете вашу диктатуру, то вам стане складніше переживати інші кризи дитини: трьох років, семи та 14. Придушивши бажання дитини, ви отримаєте людину, яка і в 40 років буде нездатною жити без мами.
Вам також буде цікаво дізнатися як годувати дитину старше року: зразкове меню на день.