Класифікація вікового періоду дітей з посиланням на тварин. Частина 2

Інформація буде корисна кожній мамі!
- Вік від 1,5 до 2 років - «Мишки»
У цьому віці у дітей активізуються такі якості, як спостереження та допитливість. Вони люблять будувати різні холобуди, ховатися в норках, проводити багато часу в наметі.
Так само у цьому віці діти починають брати чужі речі та ховати їх. І це відбувається не тому, що вони хочуть поцупити щось, як сприймають це багато дорослих, діти так виявляють свій інтерес до навколишніх речей і поводяться точно, як мишки, тому не дарма з ними і порівнюють цей вік.
У цей період малюк навчається відстоювати свої цінності, не забувайте про це. Важливо ніколи не ганити малюка у присутності чужих людей. Не слід у цьому віці змушувати дитину вибачатися в інших людей. У цей період малюк ще не буде робити це свідомо, а ось негативні емоції зазнає точно.
Також не слід звітувати і старших дітей у присутності малюків даного віку і вже, навпаки, – молодших перед старшими.
Намагайтеся захоплюватися кожною дрібницею, знайденою вашою дитиною. І не важливо, чи це буде якась комашка, камінчик, листочок і т.д.
У цей віковий період не змушуйте дитину ділитися своїми іграшками з іншими однолітками. Для малюка складно зрозуміти, чому це слід робити, адже будь-яка його річ – це як продовження його самого. Не хвилюйтеся, що він завжди буде жадібним - в потрібний період малюк всього навчиться, але робитиме це усвідомлено.
У період «мишок» намагайтеся не брати активну участь у сварках між дітьми. Будьте поруч, спостерігайте, допомагайте дитині своєю присутністю і створюйте почуття безпеки для нього, обійнявши в потрібний момент. У випадку, якщо ваш малюк образив чужого малюка, не змушуйте вибачатися перед ним своєї дитини і самі не просіть у нього прощення, так як для дітей цього віку будь-який дорослий є небезпекою. Вам слід вибачитись лише перед його мамою.
Так само не варто в цей період говорити дитині такі фрази, як «ти маєш бути розумнішим, тому що…» - не порівнюйте свого малюка з іншими дітьми.
- Від 2-х до 4-х років – вік «Тигра»
У цей період у дітей починає розвиватися домінантний інтелект і практично за будь-якої дії малюк починає твердити: «Я сам».

Саме в цей період необхідно навчити дитину правильно забирати свої іграшки, провокуючи її шукати різні шляхи вирішення питання завдяки комунікації зі своїми однолітками.
Якщо ж вашу дитину кривдять, допомагайте їй проживати її почуття, називайте їх, промовляйте їх, співчуйте і говоріть про те, як ви її розумієте. Але в жодному разі не кажіть, що малюк плакса чи ниє, як дівчинка. У цьому віці дитина адаптується до цього світу і їй обов'язково необхідно навчитися проживати свої негативні емоції зараз, щоб у дорослому житті вона так само вміла це робити в більш серйозних ситуаціях.
- Від 4-х до 6-ти років – вік «Мавпи».
Справа в тому, що в такому віці практично кожен дорослий для дитини є авторитетом і всі його вчинки розцінюються як правильні. Тому про їхні вчинки діти не вважають за потрібне розповідати. А ось завдяки казці, ви можете мати повну картину того, що відбувається з вашим малюком.
У цей період малюки починають цікавитися темою смерті, а також питанням, звідки беруться діти. І завдання батьків – відповідати на них максимально правдиво, тому що дитина насправді вже може знати відповідь і просто вас перевіряє.
Найчастіше саме цей вік може «показати» профорієнтацію малюка, закладену самою природою, тому слід уважно спостерігати, що дитині подобається робити, чим вона найбільше захоплюється.

Вам також буде цікаво прочитати, 7 золотих правил виховання дітей, якщо ви з чоловіком у розлученні.