Маленький помічник: як навчити дитину безпечно користуватися кухонним ножем

Маленький помічник: як навчити дитину безпечно користуватися кухонним ножем
Маленький помощник: как научить ребенка безопасно пользоваться кухонным ножом
istockphoto.com

Дітей прийнято якомога довше захищати від гострих, колючих та ріжучих предметів на кухні. Але коли і як йому навчитися поводитися зі звичайними предметами побуту на зразок ножа?

Читайте такожРевизия на кухне: 9 бытовых приборов, которые вам вряд ли пригодятся
Звичайно, кожен батько повинен самостійно вирішити, у якому віці навчати малюка поводженню з таким потенційно небезпечним предметом, як кухонний ніж. Але є загальні вікові поради, які підійдуть для кожної сім'ї.

До 4 років у руки дитини можна давати лише іграшковий ніж – пластиковий чи дерев'яний. Їм малюк може вчитися різати, наприклад, м'які фрукти – банан, персик, полуницю.

Від 5 до 7 років - у цьому віці можна давати дитині користуватися столовим ножем або овочечисткою. Всі маніпуляції повинні відбуватися строго під наглядом дорослих і тільки в тому випадку, якщо дитина справді готова акуратно виконувати необхідні дії. Якщо ви знаєте, що дитина через характер може почати раптово балуватися і грати з ножем - краще не давати йому небезпечних предметів взагалі і зберігати їх у недоступному місці.

Якщо ваш шестирічка готовий вчитися користуватися ножем, можна довірити йому варені овочі та м'які фрукти. Коли він освоїться з цими продуктами, можна переходити на свіжі овочі та фрукти, яйця. Не варто давати дитині різати щось надто тверде – як деякі види сиру.

Від 8 до 11 років дитині можна довірити звичайний кухонний ніж, але у присутності дорослих. У цьому віці діти можуть нарізати овочі в салат або суп.

Після 12 років дітям можна дозволяти користуватися кухонним ножем для нарізування будь-яких продуктів, але бажано, щоб дорослі були неподалік. Попереджайте дітей, коли наточити ножі, щоб були особливо акуратними. Навчіть надати собі першу допомогу при порізі пальця.

Читайте такожТОП-15 хитростей, которые помогут маме сэкономить время на кухне
Як навчити дитину керуватися ножем:

  • Підготуйте місце для навчання. Дайте дитині підставку під ноги, щоб вона могла зручно розташуватися біля кухонної поверхні.
  • Підготуйте продукти, які малюк нарізатиме. Не тисніть на нього і не примушуйте, не поспішайте виправляти, хвалите.
  • При виборі продуктів для навчання почніть із тих, що мають середній розмір – наприклад, невеликий банан. Великий шинок дитині спочатку буде важко розрізати, як і дрібну полуницю.
  • Спочатку навчіть малюка розрізати продукти довгастої форми – банани, огірки. Круглі помідори та яблука різати складніше, до них потрібно переходити у міру навчання та напрацювання практики.
  • Завжди пам'ятайте про безпеку. Навчіть дитину не тільки правильно тримати ніж та притримувати продукти, які вона нарізає, але й правильно передавати ніж іншим людям, мити та класти на місце.
  • Нехай навчання дитини користування ножем проходить на тих продуктах, які вона сама потім з'їсть. Так у малюка буде більше стимулу навчитися, зробити все акуратно та красиво.
  • У жодному разі не давайте маленькій дитині справжній, але маленький ніж. Також не варто давати ніж, що занадто затупився: якщо не виходитиме розрізати продукти, дитина може почати нервувати і в результаті пораниться.

Вам буде цікаво почитати 15 народних прикмет про столові ножі .


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK