8 кроків, щоб навчити дитину розуміти час щогодини

8 кроків, щоб навчити дитину розуміти час щогодини
8 шагов, чтобы научить ребенка понимать время по часам
pixabay.com

Приблизно до 6 років дитина готова розібратися з тим, що показує годинник.

Читайте такожТОП-5 способов научить ребенка ничего не бояться
Час – складна для розуміння дитини штука. Все, що неприємно, для нього – "завтра", а все, що хочеться, – "зараз". Але якщо малюк скоро піде до школи, на нього чекає досить строгий розклад дня , Дотримуватися якого неможливо, якщо не вміти визначати час по годинах. Як навчити його розуміти час?

1. Поговоріть з малюком про те, що таке ранок, день, вечір і ніч, що відбувається в кожен із цих проміжків, що робить сам малюк у кожен із цих відрізків дня. Покажіть йому електронний годинник і поясніть, навіщо взагалі людям знати, яка зараз година.

2. Намалюйте плакат із режимом дня. На ньому має бути вказано час та зображено дію. Наприклад, 7:00 – підйом, 7:30 – сніданок і так далі. Нехай плакат висить на видному місці, щоб малюк візуально запам'ятовував, як виглядає зображення часу. Поруч поставте електронний годинник, з яким дитина може звірятися.

3. Коли малюк більш-менш освоїть електронний годинник, можна переходити до годинника зі стрілками. Покажіть, що є велика стрілка – хвилинна та маленька – вартова. Проведіть аналогію з електронним годинником, де ліва сторона показує годину, а права - хвилини. Розкажіть, чим відрізняється час на циферблаті від електронного годинника: немає чисел від 13 до 24 - натомість годинна стрілка двічі проходить коло на циферблаті.

Читайте такожГлавные вещи, которым нужно научить ребенка до 10 лет
Проведіть паралелі між 13 і годиною дня, 14 та двома годинами дня - і т.д. На початковому етапі дитині може бути важко освоїти хвилини на циферблаті, тому досить пояснити, де знаходиться точка відліку хвилин і де вказує стрілка на 30 хвилин.

4. Візьміть плакат з розпорядком дня і покажіть на циферблаті, як виглядає час, коли малюк прокидається, обідає, йде на заняття тощо. Для початку покажіть самі, потім задавайте питання - а дитина повинна буде показати годинниковою стрілкою годину, в яку вона виконує ту чи іншу задачу.

5. Змалюйте на плакаті циферблати, на яких той же час, що на електронному годиннику, зображено відповідним положенням стрілок.

6. З хвилинами на циферблаті дитині буде легко розібратися, якщо буде підписано, де 10 хвилин, де 25 і т.д. Відповідно краще вчитися на годиннику, де є такі позначення, або взяти іграшковий циферблат і дописати на нього хвилини. Поясніть дитині, як вийшло, що цифра 1 позначає 5 хвилин, а цифра 4 - 20 тощо.

Читайте такожКак научиться говорить красиво и уверенно
7. Допоможіть дитині практикуватись. Головне робити це м'яко і не тиснути на нього, не лаяти за помилки. Протягом дня звертайте увагу дитини на електронний годинник і циферблат, запитуйте, скільки годин і скільки хвилин вони показують, хвалите за правильні або навіть частково правильні відповіді. Пам'ятайте, що навіть не всі дорослі вміють визначати час по годиннику зі стрілками.

8. Подаруйте дитині наручний годинник. Власний годинник - відмінна мотивація, щоб навчитися розуміти за ним час.

Вам буде цікаво дізнатися вправи для дітей, щоб навчитися керувати емоціями .


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK