Дивись в обидва: 6 вправ для розвитку фотопам'яті

Дивись в обидва: 6 вправ для розвитку фотопам'яті
Как развить фотопамять? 8 эффективных упражнений
istockphoto.com

Тест, як перевірити вашу зорову пам'ять. Якщо його результати виявляться не дуже, ось вправи, які допоможуть розвинути вашу фотопам'ять до рівня Шерлока Холмса

Читайте такожОшибки родителей, которые тормозят развитие детей
Близько 90% усієї інформації з навколишнього світу ми отримуємо за допомогою наших очей, і саме зорова пам'ять дозволяє зберігати спогади як фотографії. Причому в ній зберігаються не просто картинки, а й відчуття, отримані на той момент іншими органами почуттів. Наприклад, коли ви згадуєте прогулянку по узбережжю, то в голові з'являється не тільки «знімок» безкрайнього моря, а й морський запах, звук прибою, шовковий пісок. Таким чином, можна сказати, що зорова пам'ять – це архів нашого життєвого досвіду. І від того, наскільки якісно ми можемо зберегти його, залежить загальний рівень наших знань та вмінь. Тому важливо її розвивати. Пропонуємо 6 вправ для розвитку фотопам'яті. Багато з них під силу та дитині. Перед початком навчального року можна «прокачати» за їх допомогою його зорову пам'ять.

Як перевірити, яка у вас фотопам'ять

Багато людей вважають, що мають гарну зорову пам'ять. Щоб швидко перевірити, чи це так насправді, достатньо провести наступний тест. Виберіть якийсь відомий логотип, який ви неодноразово бачили: наприклад, Apple. Візьміть аркуш паперу та спробуйте намалювати його по пам'яті. Складно було згадати, з якого боку надкушено яблуко? Чи куди нахилений листочок? Те саме стосується кольорів олімпійських кілець. Вони зараз усюди, але мало хто пам'ятає, де який колір і як розташовані кола.

Протестувати, наскільки «накачана» ваша зорова пам'ять, можна також за допомогою електронних тестів на різних онлайн-сервісах та мобільних додатках.

6 вправ для розвитку фотопам'яті

Вправа 1. "Поліглот"

Знайдіть в інтернеті слово з незнайомої вам мови, але складене з літер відомого вам алфавіту (у нашому випадку – латиниця). Три рази перечитайте його та уважно подивіться кілька секунд. Потім закрийте це слово та спробуйте написати його.

Вправа 2. "Шерлок Холмс"

Виберіть будь-який предмет, який складається з багатьох деталей, наприклад, склянку з ручками на столі. Уважно розгляньте його протягом 5-10 секунд, потім закрийте очі і спробуйте відтворити його в уяві максимально точно: згадайте, скільки було ручок і якого кольору, куди були нахилені. Спочатку ця вправа може здатися складною, але згодом відновлювати в голові предмети до найменших деталей буде легше.

Попросите ребенка нарисовать вас по памяти / istockphoto.com

Вправа 3. «Фоторобот»

Ця вправа допоможе тим людям, які погано запам'ятовують обличчя. Спробуйте зафіксувати картинку із зображенням людини, описавши її словами. Наприклад: «Її обличчя трикутної форми. Ніс довгий і тонкий, очі зелені, а щоки посипані ластовинням». Коли ви почнете описувати портрет вголос (це дуже важливо!), у вашій пам'яті автоматично почнуть відкладатися всі ті картинки, які раніше не затрималися б в уяві.

Вправа 4. "Ретроспектива"

Зорова пам'ять розвиватиметься, якщо щодня перед сном ви згадуватимете, як минув ваш день. Головне - не просто перераховувати в голові, що ви робили, а відтворювати якнайбільше деталей. Наприклад: «О 12:00 я пішов пити каву в кафе, зайшов у просторе приміщення з яскравими стінами та різнобарвними столами, сів за третій столик від вхідних дверей тощо».

Вправа 5. "Орнамент"

Розвинути зорову пам'ять допоможе змальовування неправильних орнаментів, тобто предметів, які мають нелогічну, непослідовну структуру чи багато деталей. Наприклад, спробуйте схематично відтворити карту свого міста або хоча б району, в якому мешкаєте, схему метрополітену, яку бачите щодня.

Вправа 6. "Репортер"

Дорогою додому зверніть увагу на будівлі, повз які проходите. Розгляньте, скільки вони поверхів, під'їздів, вікон. Будьте уважні у транспорті та постарайтеся помічати, у що одягнений кондуктор та інші пасажири. Опинившись удома, спробуйте відтворити у голові весь маршрут у деталях.

Вправа 7. "Фотограф"

Візьміть 10-20 будь-яких предметів, наприклад вміст вашої косметички. Розкладіть на столі, подивіться на них 5-10 секунд, потім відверніться і спробуйте пам'яті назвати всі об'єкти в тій послідовності, в якій вони розташовані.

Вам буде цікаво почитати: Як розвинути уважність у дитини: ТОП-4 ігри 5 простих справ, які розвиватимуть мозок дитини щодня


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK