Як розпізнати шкільний невроз

Як розпізнати шкільний невроз
Как распознать школьный невроз
istockphoto.com

Сучасні діти, здебільшого, забезпечені всім, що потрібно для щастя. Але неврози все ще залишаються найчастішими нервово-психічними проблемами.

Читайте такожВ 6 лет или позже: когда отправлять ребенка в школу
Невроз, на щастя, стан оборотний. Воно викликається певними травмуючими подіями та станами, але це можна виправити.

Джерелом неврозу є найчастіше сім'я, а от "спусковим гачком" - школа. Тому що батькам дуже хочеться бачити своє чадо успішним. Це створює надмірний тиск на дитину, навантаження, часто позбавляє вибору, який роблять за дитину батьки. До дітей пред'являються дуже високі вимоги, коли батьки забувають, що дитина - не їх власність і має власні інтереси та особливості.

Чим відповідальніша дитина - тим вищий ризик неврозу. Найчастіше він проявляється у вигляді тиків: це часті посмикування кінцівками, моргання, покашлювання, шморгання носом, смикування одягу і т.д. Невроз може мати кілька проявів. Також він може переростати в нав'язливий стан і звичку, якої не так легко позбутися і яка завдає дискомфорту оточуючим.

Марно лаяти дитину за подібну поведінку, бо це лише посилить прояв неврозу, сором та страх.

Крім іншого, невроз може супроводжуватися порушенням сну та апетиту, роботи ШКТ, агресією та аутоагресією, пітливістю, постійною втомою.

Читайте такожКак организовать питание ребенка, чтобы ему хотелось идти в школу
Серед психологічних проявів також: істерики, різноманітні страхи, перепади настрою, іпохондрія, уразливість і недовірливість, суїцидальні настрої, депресія.

До таких тривожних ознак варто ставитися уважно, тому що схема "само пройде" часто не працює, якщо нічого в житті дитини не змінюється. Варто переглянути його навантаження, емоційну атмосферу у ній, принципи спілкування з дитиною. Також необхідно перевірити його наявність реальних хвороб.

Невроз створюють образа, злість, страхи. Щоб з ними впоратися, потрібен чіткий розпорядок дня, в якому є достатньо відпочинку, а також хобі, захоплення, спорт. Якщо не вдається впоратися із неврозом самостійно, потрібно звернутися до сімейного психолога.

Вам також буде цікаво прочитати:


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK