Замість двійки: учнів хочуть штрафувати за образу вчителя

Замість двійки: учнів хочуть штрафувати за образу вчителя
За оскорбление учителей родители учеников ответят гривной: хотят ввести штраф в размере 5100 грн
istockphoto.com

Якщо ухвалять законопроект, за образу чи образу вчителя батькам доведеться заплатити 5100 грн штрафу

Карантин – це чудова можливість навчити свою дитину ввічливості та правил поведінки у школі. Адже вже найближчим часом батькам нестримних дітей доведеться розщедритися. У Верховній Раді хочуть запровадити покарання за образу вчителя. Це не догана в особисту справу школяра, а цілком собі фінансовий батіг: ні багато, ні мало, 5100 грн. Законодавці хочуть захистити вчителів, які останнім часом все більше страждають від безкарності школярів та їхніх батьків. Цікавий при цьому зворотний бік медалі: вчителю за образу школяра загрожує штраф у розмірі 2500 грн.

Ефективне навчання має будуватися на взаємній повазі вчителя та учнів. Якщо цієї поваги немає, тоді про навчанні не може бути й мови. Або школярі стають жертвами тирана-вчителя, або вчитель втрачає свій авторитет через пару нахабних учнів. Вирішувати такі проблеми потрібно на законодавчому рівні. Тому два роки тому було прийнято Закон про протидію буллінгу , Яким вводиться відповідальність за знущання та глузування з учнів.

Вчителі у цьому законі опинилися осторонь – цькування вчителя школярами (або батьками) законодавці не передбачили. Тому в Раді зареєстровано новий законопроект: цього разу про приниження та переслідування викладачів. За нормами документа, за заподіяння образи педагогічному працівнику кривднику (тобто його батькам) загрожує штраф у 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Сьогодні це 17 * 300 = 5100 грн. Також законодавці пропонують штрафувати учнів за вживання алкоголю та наркотиків на території школи – тут штраф становитиме 600 неоподатковуваних мінімумів або 10 200 грн.

В старших классах учителям все сложнее удержать внимание школьников и сохранить авторитет / istockphoto.com

Документ ще не прийнятий і поки що не пройшов навіть перше читання. Але вчителі на нього дуже чекають. Адже не секрет, що зараз у педагогу все складніше утримати авторитет серед школярів Особливо важко доводиться молодим викладачам – старшокласники дивляться на них як на ровесників, і дозволяють собі занадто багато на уроках. Окрема загроза – войовничі батьки, які приходять розбиратися та скандалити через кожну трійку.

Недоліки нового законопроекту

Зі свого боку, батьки бояться зловживань від освітян після ухвалення такого закону. Багато хто вважає, що вчителі зможуть маніпулювати «образою» та «образою», якщо батьки, наприклад, відмовляться здавати гроші на потреби школи. Особливо недовірливим викладачам не можна буде навіть натякнути про якусь критику – це відразу почнуть вважати «приниженням честі та гідності особистості». Конфліктів у школі побільшає, бо у педагогів з'явиться інструмент «фінансового залякування» батьків.

Родители хотят уравнаять наказание за обиду учителя и за буллинг ученика / istockphoto.com

Складно сказати, хто зі сторін навчального процесу має тут більшого права голосу. Адже «по той бік барикад» у різних ситуаціях можуть виявитись і діти, і вчитель. Проте впадає у вічі неоднакова міра покарання за однакові за своєю сутністю провини. Наприклад, за буллінг школяра вчителю найчастіше загрожує дисциплінарна відповідальність – догана порушення педагогічної етики. У поодиноких випадках (і те, якщо цього наполегливо добиватимуться батьки) вчителі зобов'яжуть заплатити штраф від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів (850-2550 грн) або залучать до громадських робіт на 20-40 годин. А ось за буллінг вчителі штраф пропонують зробити вдвічі більше.

Це, мабуть, одна із головних претензій до законопроекту. Адже з юридичного погляду – це порушення принципу рівності конституційних прав. Якщо документ буде прийнято, юристи та громадські організації обіцяють відстоювати права школярів та підняти штрафи за буллінг учнів до рівня штрафів за образу вчителя.

Вам також буде цікаво почитати:

Стоп, буллінг: види цькування дітей у класі, та як допомогти дитині

"Не хочу вчитися": як мотивувати дитину до навчання

Травля у школі: як уберегти свою дитину від буллінгу


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK