Вагітність у пандемію: як планувати?

В умовах тривалої пандемії Covid 19 сенсу відкладати вагітність немає. Якщо ви планували зачаття до кращих часів, варто переглянути свою позицію
Як впливає COVID-19 на репродуктивну систему?
COVID-19 - поліорганне захворювання, яке "б'є" по багатьох органах та системах. У тому числі, і щодо репродуктивної. Так, коронавірусна інфекція погіршує стан сперми та здатність до розмноження. Причому якість статевих клітин безпосередньо залежить від перебігу захворювання: чим важчою була хвороба, тим менш активні сперматозоїди. Проте варто відзначити, що кожні три місяці вони відновлюються – це особливість чоловічої статевої системи. Тому показники фертильності згодом після перенесеної хвороби покращуються.

Що робити перед зачаттям?
Отже, що потрібно зробити перед зачаттям. По-перше, ви повинні бути на зв'язку зі своїм лікарем, щоб зробити базовий пакет аналізів у межах планування вагітності.
По-друге, якщо ви перехворіли на коронавірус, можна визначити кількість антитіл до ковіда. Але варто зазначити, що запас захисних клітин дозволяє «спокійно жити» лише 3-6 місяців. Тому багато лікарів рекомендують тим, хто планує вагітність, вакцинуватися. Це дасть імунітет більш тривалий час, достатній для виношування дитини. І якщо раніше лікарі говорили, що після введеної вакцини розпочинати зачаття можна не менше, ніж через три місяці, то зараз фігурують інші терміни – 4-6 тижнів.

Що робити, якщо вагітність настала?
Радіти життю! Однак все одно необхідно дотримуватися загальних рекомендацій, щоб уникнути зараження. А саме:
- Не відвідуйте місця скупчення людей;
- Уникайте магазинів, метро у піковий час;
- Носіть маски, обробляйте руки антисептиками;
- Висипайтеся та відпочивайте;
- Тримайте зв'язок із лікарем. Багато гінекологи змінили формат ведення вагітності та мінімізують візити жінки до медустанови, консультуючи онлайн.
Також вам буде цікаво:
Консультація генетика під час планування вагітності
3 головні помилки, яких ви припускаєте при зачатті
15 справ, які треба зробити подружжю перед плануванням вагітності