Не дурні і не зникнуть: вчений розвінчав головні міфи про блондинок

Не дурні і не зникнуть: вчений розвінчав головні міфи про блондинок
Ученый-эпигенетик рассказал главные мифы о блондинках и блондинах
istockphoto.com

Чи подобаються блондинки більше, ніж темноволосі? Чи з часом перестануть народжуватися діти-блондини? На ці та інші питання відповів учений-епігенетик. Почитайте – ви будете точно здивовані його відповідями

Читайте такожБути блондинками їм не йде: зіркові мами, яким краще залишатися брюнетками
В останній день весни святкується Всесвітній день блондинок та блондинів. На честь цього свята Олександр Коляда, науковий співробітник лабораторії епігенетики Інституту геронтології Національної академії меднаук України, на своїй сторінці у соцмережі розвінчав головні міфи про них.

Ні, блондин не вимруть і не зникнуть до 2202 року

Незважаючи на те, що цю фейкову новину щороку передруковують. На цю тему навіть ВООЗ зробила заяви, що, мовляв, не хвилюйтеся, ми такого ніколи не говорили, хоч нам це й приписують. Світлий колір волосся, звичайно, більш рецесивна ознака, і поступається у спадкуванні більш темним. Але це ніяк не говорить про те, що блондини вимруть. Хоча такий міф ходить понад сто років!

Детей со светлыми волосами рождается меньше. Но это не значит, что блондины исчезнут / istockphoto.com

Ні, блондинки не дурні

У цього міфу одразу кілька коренів. Тут і розповіді про відому повію 18 століття Розалі Дюте, і легковажний образ Мерлін Монро, і, можливо, просто розтиражовані анекдоти про блондинок. Можливо, цей міф зміцнився за часів, коли волосся фарбувало перекисом, і виглядало це не дуже. І через це саме фарбовані блондинки вважали не дуже розумними. У будь-якому випадку це не більше ніж стереотип.

Миф о глупости блондинок навеян легкомысленным образом Мэрлин Монро / istockphoto.com

Ні, вчені не можуть поки зрозуміти, чи подобаються блондини та блондинки більше, ніж темноволосі

Із цього приводу поставлено безліч експериментів. У деяких вважали, скільки одні й ті самі люди в різних перуках отримують чайових, в інших – як часто з ними погоджуються танцювати на дискотеці. По-третє, як часто їх підбирають при автостопі. Дані розходяться. Мабуть, як і уподобання людей. Тут є дві теорії. Перша говорить про те, що блондини та блондинки просто більше подобаються людям. Друга теорія говорить про те, що людям подобаються рідкісні варіанти зовнішності, а блондини в більшості країн рідкісні. Якщо це так, то в якомусь місці, де блондинів буде більшість, більшою популярністю користуватимуться темноволосі. Вчені перевіряли обидві теорії і обидві сяк-так підтверджуються. Але завжди знаходяться експерименти, де темноволосі люди виявляються привабливішими. Так що вся справа смаку, моди та дизайну експерименту.

Ні, не існує жодного гена блондинів

Колір волосся, звичайно, один з найгенетичніших ознак, і мало залежить від способу життя, але генів у цьому бере участь дуже багато. Колір волосся залежить не тільки від наявності двох пігментів, меланіну та еумеланіну, але і від структури волосся, його товщини та форми. Та й синтез самих пігментів теж забезпечується купою генів, кожен з яких може впливати як драматично (роблячи нас альбіносами), так і злегка змінюючи відтінок. Крім того, в різних етнічних групах гени блондинів різні, і можуть химерно перетасовуватися в міжетнічних парах.

Вам також буде цікаво почитати:

Всесвітній день блондинок: 10 неймовірних фактів про блондинок

15 знаменитих брюнеток, яким на якийсь час довелося стати блондинками


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK