Як почувається жінка в декреті і що ж з усім цим робити чоловікові?
Як почувається жінка в декреті
У жінки, що сидить у декреті, вкрай убогий вибір можливостей для прийняття своїх рішень і слідування їм. Ось задумала вона в обід, поки дитина спить, поробити вправи на прес. А дитина раз - і не заснув. Начебто і гуляли, і їли - а дитина не спить, гулить собі щасливо.
Більш того, часто жінка і зовсім не може довести справу до кінця. Дістала білизна з машинки, не встигла повісити - треба змінити підгузник. Змінила - не встигла повернутися до білизни, тому що дитина попросив їсти. Нагодувала - дитина просить пограти, як тут відмовиш? У підсумку - лежить собі білизна, сохне...
А коли немає результату, організм не отримує нагороди за свою роботу, що, в свою чергу, знижує мотивацію до таких справ. Але робити-то все одно треба, неважливо, яка мотивація. Це пригнічує і легко може посприяти самій натуральної депресії.
На роботі — подяки, а вдома — нічого
Добре, коли діти більш-менш дорослі і можуть самі здогадатися, що маму треба дякувати. А якщо ні? Подяка для людини — важливий момент підкріплення. Ні подяк — немає і мотивації щось робити далі.
Особливо погано, якщо і чоловік не здогадується, що жінку в декреті потрібно дякувати в три рази більше, ніж зазвичай. Це додає умов для виникнення депресії.
Тривалість роботи - більше, ніж дванадцять годин
Декрет - це ж не тільки з дітьми гратися. Це і домашня робота - готування, прибирання, прання. А крім того - це ще й вночі треба підніматися, тому що чоловікові завтра рано вставати і йому поспати важливіше (і це в якомусь сенсі правда). Так і виходить, що робочий день жінки в декреті набагато довше, ніж у чоловіка. Що і злегка несправедливо.
Зменшення спілкування і підтримки
Жінка в декреті спілкується мало. Це тільки здається, що у неї широке коло спілкування - такі ж матусі на дитячому майданчику. Насправді ситуація не так однозначна. Жінка, вийшовши в декрет, виходить зі звичного кола спілкування і перший час пристосовується до нього, і не знаходить рідного спілкування, яке було б таким же, як той, що раніше. Все-таки мами "по майданчику" не завжди припускають один одного до відвертих розмов по душах.
Ось і виходить - спілкування начебто багато, а от якість його може кульгати в порівнянні з тим, що було.
Що ж чоловікові з усім цим робити?
-
Знати, що декрет - це важке випробування. Вже сам факт цього знання допомагає адекватно ставитися до всіх складнощів і труднощів цього періоду.
-
Як можна більше полегшувати життя дружини. Так, чоловікові після роботи хочеться відпочити - ну так і жінці теж хочеться відпочити. Буде справедливо, якщо в обох робочий день буде довгим, в якому кожен робить як можна більше. Це батьківство, тут - ось так.
-
Пам'ятати, що жінка особливо потребує подяки і підтримки, і давати всього цього як можна більше.
-
Регулярно давати дружині вихідні, щоб та могла зустрітися з подругами або навіть просто в самоті прогулятися по парку.
Дайте прочитати своєму чоловікові цю статтю. Можливо, відразу він не погодиться з написаним, але потім, коли все обміркує, прийде до правильного рішення.
А ще дізнайтеся 7 рекомендацій від мами-фрілансера