Для відведення очей: ТОП-3 лайфхаки, які допоможуть відірвати дитину від телевізора

Скільки дитині можна дивитися телевізор? Як обмежити час, проведений біля екрана планшета чи ноутбука? Як зупинити сльози та істерики, якщо він вимагає увімкнути гаджет?
Чому важливо контролювати час біля блакитного екрану
Телевізор – це прискорена зміна зображення та звуку. Не встигаєш вникнути в одне вже інше. За мультиком реклама, за нею програма тощо. Дитячий мозок просто не здатний аналізувати та переварити все, - він працює понад силу. У такому шаленому потоці відбувається передозування інформацією. Це добре видно на збудливих дітях. За 3 хвилини у телевізора вони видають істерику.
Час за екраном
Существуют нормы времяпровождения перед телевизором или планшетом / istockphoto.com

Існують норми проведення часу перед телевізором або планшетом. До року гаджети краще виключити зовсім.
- У два – не більше 20 хвилин на добу;
- у 3-4 роки – 30 хвилин;
- з 5 до 7 – година на день;
- після 7 років – 2-3 години, але тут важливо контролювати, що дивиться дитина.
Як балансувати?
Існують 3 способи обмежити час, що проводиться за екраном.
Зробити розклад. Ні для кого не секрет, що дітям потрібна постійна послідовність дій та встановлені правила. Наприклад, дозволяти дивитися телевізор лише перед сном або після сніданку. Створіть розпорядок дня, зробіть його передбачуваним.
Дозволити «запійні» дні. Ви можете не встановлювати жодних обмежень у вихідні дні або можете дозволити телевізор у суботу вранці лише до 10:00, наприклад.
Відстеження екранного часу. Існує безліч програм, які допоможуть вам відстежувати екранний час на планшетах та телефонах. Ви також можете залучити своїх дітей до прийняття рішень щодо обмеження. Наприклад, якщо дитина вважає, що у вівторок їй слід проводити перед екраном 20 хвилин, і вона готова відмовитися від Instagram по середах, то, можливо, це хороший варіант для вашої родини.
Коли настав час вимкнути
Сколько ребенку можно смотреть любимые мультики? / istockphoto.com

Якщо на ваші зауваження, що настав час закінчувати дивитися телевізор, ніхто не реагує, спробуйте метод, який радять психологи. Сенс у тому, щоб повернути дитину з екранної реальності у справжню. Сядьте біля нього і починайте розпитувати, що відбувається на екрані. Поставте запитання: «Що ти дивишся?» або "Хто цей персонаж, я ніколи його раніше не бачив?". Якщо реакція була, і дитина відповіла, поступово повертайте її в реальність. Наприкінці діалогу скажіть, наприклад: «Купаємося за 5 хвилин. Час вимкнути планшет». Ви будете здивовані, що дитина вимкнути телевізор сам. І зробить це спокійно.
Також вам буде цікаво: