Правила, які потрібно знати, щоб правильно пристебнути дитину в автокріслі
Для безпеки дитини в автомобілі, мало просто посадить його в автокрісло.
№1. Не варто поспішати переходити на дитячі моделі автокрісел і садити дитину обличчям до руху. Варто якомога довше відтягнути цей процес, адже крісло, що не підходить за розміром, може не врятувати малюка при ДТП. А розташування обличчям до руху може посилити ситуацію за рахунок того, що під час зіткнення, вага голови дитини може пошкодити хребет.
№2. Якщо автокрісло є додатковий ремінь для фіксації верхньої частини крісла, то їм потрібно користуватися обов'язково. Це сприяє зменшенню руху верхньої частини автомобільного дитячого крісла на 10-15 см. Таким чином, навантаження на шийний відділ хребта менше, що значно знижує ризик травми голови у дітей.
№3. Користуватися потрібно автокрісла з п'ятиточковими ременями безпеки. Якщо використовувати стандартний триточковий автомобільний ремінь, що фіксує дитину, - тоді вона не повинна лягати на грудну клітку або на живіт. Інакше він тільки завдасть малюкові значних пошкоджень тіла.
№4. В автомобілі повинні бути пристебнуті не лише діти, а й усі пасажири, особливо ті, що сидять на задньому сидінні. Якщо цього не зробити, то під час ДТП не пристебнутий пасажир може завдати сильних травм навіть дитині.
№5. Перед початком руху необхідно обов'язково перевірити щільність фіксації автокрісла та надійність кріплення ременів безпеки на дитині.
Також читайте, як вибрати якісне автокрісло