З якого віку молоко стає отрутою: ТОП-5 питань щодо молочних продуктів

З якого віку молоко стає отрутою: ТОП-5 питань щодо молочних продуктів
5 фактов о молочных продуктах, которые вы не знали
istockphoto.com

Сьогодні всесвітній день молока. До якого віку його можна пити без шкоди здоров'ю? Коли найкраще їсти молочні продукти, щоб вони принесли користь здоров'ю? На ці та інші питання відповіла дієтолог

Читайте такожКак сделать полезный сыр для детей из домашнего йогурта
«Пийте, діти, молоко, будете здорові!» — співається у відомій дитячій пісні. І сьогодні, у Всесвітній день молока ця фраза особливо згадується. Чи відповідає вона дійсності? Відповідь на це запитання знає наш експерт – Алеся Бивалькевич, нутріціолог, автор книги «Секрети дитячого харчування», психосоматолог, керівник проекту «ПростоЗдоров BY».

  1. Чи корисно пити молоко?

Дорослим – ні. Більше того, це навіть шкідливо. Справа в тому, що в ньому є казеїн (складний білок, що утворюється під час стулення молока). Він у будь-якому віці засвоюється досить погано. Але чим старша стає людина, тим це складніше. Тож якщо доросла людина постійно п'єте молоко у чистому вигляді, то різні дисфункції кишечника вам гарантовані. Також молоко містить молочний цукор, для розщеплення якого потрібний фермент лактазу. Приблизно до шести років його кількість зводиться практично до нуля, і лактазна недостатність , Яку в ранньому дитинстві вважають захворюванням, стає звичайним фізіологічним станом. Тобто, починаючи з молодшого шкільного віку, ми не можемо засвоїти молочний цукор. Нерозщеплений, він викликає, наприклад, зайве газоутворення та різке послаблення випорожнення. А коли ми маємо діарею, з організму вимиваються основні солі, які, в тому числі, потрібні для нормального функціонування судинної оболонки. Також організм втрачає натрій, який необхідний роботи серця. Так що у людей, які регулярно п'ють молоко в чистому вигляді, може страждати на серцево-судинну систему. Також у них можливий розвиток симптомів остеохондрозу – захворювання, спричиненого нестачею кальцію, а також порушенням його засвоєння. З одного боку, у молоці цей мікроелемент є. З іншого боку, для того, щоб він засвоївся, потрібен фосфор. А співвідношення фосфору до кальцію у молоці два до одного. За таких показників засвоєння кальцію з молока може бути порушено. Крім того, коли необроблене молоко викликає бродіння (процес окислення), організм для його олуження вводить в процес травлення власний кальцій.

2. Молочні продукти та страви, виготовлені з них, теж шкідливі?

Ні. Молочнокислі бактерії та термічна обробка частково руйнують молочний цукор та змінюють білкову формулу. Так що сміливо їмо йогурт, кефір, млинці, каші та ін. Але важливо, щоб каша була зварена саме на молоці (його треба розвести водою один до одного), а не так, що її зварили на воді, а потім додали туди молока.

Пить молоко можно детям до 6 лет / istockphoto.com

3. З якого віку їх можна надавати дітям?

З року, за винятком грудного молока та адаптованих молочних сумішей. Твердий сир вводимо до раціону дитини з 1,5 років. Справа в тому, що під мікроскопом молекула казеїну нагадує реп'ях. Він «колючий» і дряпає стінки тонкого кишечника. Це може призвести до мікрокровотечі. Вони мінімальні (наприклад, крові в калі ви не побачите), але в таких умовах у дитини може розвинутися анемія та впасти імунітет. Адже саме в тонкому кишечнику формується імунне тло організму.

4. Чи існують обмеження щодо часу вживання молочного?

Так, є. Наприклад, сир і твердий сир можна їсти лише до 15:00. Після цього організму важко засвоїти білок, що міститься в них. Кефір, йогурт та інші кисломолочні продукти не варто вживати перед сніданками, а потім протягом усього дня — будь ласка. Вони прискорюють моторику тонкого кишечника, і він швидше виводить продукти відходів у товстий, а отже, йому простіше займатися своїм основним обов'язком – створювати імунний фон організму. На день потрібно з'їдати не менше 200 мг кисломолочних продуктів (виняток становить сир, його добова норма для дорослої людини — 60 г).

Творог и сыр нужно есть до 3 часов дня. Позже они не успеют перевариться / istockphoto.com

5. З чим поєднують молочні продукти?

Суворих заборон щодо комбінування немає. Потрібно лише дотримуватися такого правила: свіжих продуктів (овочів, фруктів, ягід, зелені) має бути вдвічі більше, ніж термічно оброблених.

Вам також буде цікаво почитати:

Як допомогти дитині полюбити кефір

Як приготувати йогурт без молока - 3 перевірених способи

Що корисніше для здоров'я: кефір чи йогурт


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK