Новий флешмоб у ТікТок: буллінг дітей за датою народження

У ТікТок запустили черговий шкідливий флешмоб. У ньому пропагують цькування дітей за датою народження. Жертвами стали ті, хто народжений у 2010 році. Як уберегти свою дитину від буллінгу?
Найпопулярніша соцмережа серед дітей та підлітків продовжує генерувати небезпечний контент. Нещодавно ми писали про те, як через челенджі в ТікТок український підліток отруївся ізобутаном , а у Великій Британії дитина проковтнув магніти для пірсингу . І ось нова "фішка". У соцмережі запустили флешмоб, який принижує та ображає дітей, народжених у 2010 році. Вірусне відео з хештегом #Anti2010 за кілька днів набрало в ТікТок більше 40 млн. переглядів.
Звідки взявся новий флешмоб і що він означає

Ролик у ТікТок з хештегом #Anti2010 набув найбільшого поширення у Франції, де справа дійшла до абсурду. Батьки шестикласників говорили, що діти відверто бояться ходити до школи. Під впливом флешмобу підлітки зі старших класів знущалися з них і загрожували фізичною розправою. Зрештою, Федерація батьківських рад Франції звернулася до влади з проханням про вжиття заходів: «Діти 2010 року стали мішенню кампаній ненависті», – йдеться в офіційному листі організації.
Міністр освіти Франції Жан-Мішель Бланке відразу відреагував на ситуацію, назвавши новий тренд «абсолютно ідіотським». З його подачі в ТікТок було запущено нову компанію #BienvenueAux2010 (що перекладається як «Ласкаво просимо у 2010»). Проте вирішилася проблема лише днями: після того, як ТікТок повністю заблокував хештег #Anti2010 і весь контент, який встиг з'явитися у соцмережі на цю тематику.
На жаль, з'ясувати, звідки «ростуть ноги» у шкідливого відео, не вдалося. За однією з версій, його запустили старшокласники через популярну онлайн-гра на виживання Fortnite. Офіційно в неї не можна грати дітям віком до 12 років. Але п'яти- і шестикласники обходять віковий ценз і підключаються до Fortnite, при цьому грають «як завгодно» і без дотримання правил. Це викликало у старших гравців хвилю роздратування, що вилилася у небезпечний флеш-моб.
Олії у вогонь підлив відеокліп популярної французької ютуберки Pink Lily. Дівчинка (яка, до речі, сама народилася 2010 року) записала трек під назвою Pop It Mania. У ньому вона висміює повальне захоплення своїх ровесників іграшкою-антистресом Pop It та натякає на відсутність смаку у сучасних підлітків. Незважаючи на те, що цей кліп набрав на Youtube рекордну кількість дизлайків (462 тис. проти 98 тис. лайків), багато хто сприйняв його як привід для знущань над поколінням 2010 року.
Як зрозуміти, що дитина стала жертвою булінгу

Флешмоб #Anti2010 відноситься до категорії кібербулінгу, або цькування через інтернет та соціальні мережі. Але він спровокував у Франції випадки справжнього буллінгу, коли хейтери загрожували справжнім школярам. При цьому мало хто з дітей сам зізнався батькам, що став жертвою переслідувань. У цьому полягає небезпека буллінгу серед підлітків: їм страшно, що втручання дорослих викличе ще більше знущання.
Є кілька ознак, за якими батьки можуть визначити, що дитина зазнає цькування:
- у нього змінилася поведінка, спостерігається постійна пригніченість
- він дуже неохоче йде до школи і під різними приводами намагається залишитися вдома
- почастішали випадки хвороб «одного дня» (у дитини часто болить голова чи живіт)
- він відмовляється від шкільних позакласних заходів (походи, пікніки, екскурсії)
- він не виходить гуляти з друзями надвір
- у нього погіршився сон і зник апетит
Що батькам можна зробити у цьому випадку? По-перше, постарайтеся викликати дитину на відверту розмову. Покажіть йому, що ви завжди і в усьому на його боці, що готові вислухати та зробите все можливе, щоб допомогти йому. Розкажіть про буллінг та опишіть, яким він буває. Можливо, ваша дитина навіть не знає, що зазнає систематичного цькування.
Дуже важливо донести до дитини, що буллінг - річ карається. В Україні є закон про протидію буллінгу, згідно з яким за цькування передбачено штраф 850-1700 грн. Якщо булінгом займаються школярі, штраф доведеться заплатити їх батькам . І це справді працює. Ми вже писали про те, як киянці Олені Шацевій за допомогою суду вдалося покарати підлітка за булінг своєї дочки.
Вам також буде цікаво почитати:
Стоп, буллінг: види цькування дітей у класі, та як допомогти дитині