Як підготуватися до щеплення від коронавірусу: радить лікар

Як підготуватися до щеплення від коронавірусу: радить лікар
Как подготовиться к прививке от коронавируса? Рекомендации врача
istockphoto.com

Вакцинація від COVID-19 йде на повний хід. Як підготуватися до щеплення, щоб уникнути ускладнень? Які аналізи слід здати? Розповідає терапевт

Читайте такожВакцина от Covid-19 при беременности: новые правила
Щодня вакцинуються тисячі українців. Так, 12 липня щеплення зробило трохи більше ніж 89 тисяч людей. А минулої п'ятниці було встановлено рекорд – понад 109 тисяч. На щастя, здебільшого все обходиться добре. Люди відзначають, що після щеплення може бути слабкість, піднятися температура, хворіти на місце уколу. Щоправда, не обійшлося і без проблем. Так, у липні у Вінниці через 4 години після вакцинації помер чоловік. У МОЗ не підтвердили зв'язок летального результату із щепленням. Не встановили її і після смертей у березні, коли за кілька днів після введення вакцини від коронавірусу померла жінка на Одещині та чоловік у Чернівцях. У світі також не обходиться без смертельних випадків після вакцинації. Так, нещодавно в США після щеплення Pfizer помер 13-річний хлопчик . Ці трагічні випадки змушують замислитись над питанням, як все-таки можна підстелити соломку та підготуватися до вакцинації. Про це ми поговорили із лікарем-терапевтом вищої категорії, професором кафедри терапії Української військово-медичної академії Мар'яною Селюк.

1. Перевіряємо своє хронічне захворювання

Якщо ви страждаєте на будь-яке хронічне захворювання, наприклад, цукровий діабет, необхідно перед щепленням перевірити, в якому стані воно знаходиться – у стадії загострення або ремісії. Якщо воно загострилося, краще вакцинацію відкласти та дочекатися ремісії. Наприклад, у випадку з цукровим діабетом важливо, щоб під час щеплення це захворювання знаходилося в стадії компенсації, тобто рівень глікованого гемоглобіну не повинен перевищувати 7%.

2. Робимо загальний аналіз крові

Він покаже, наприклад, чи не протікає в організмі якийсь прихований запальний процес, чи не «сидить» у вас якийсь вірус, чи людина не страждає на анемію.

Прививки от коронавируса детям пока не делают / istockphoto.com

3. Витримуємо карантин перед та після щеплення

В ідеалі виходячи з інкубаційного періоду коронавірусу протягом тижня перед щепленням максимально зменшити контакти з іншими людьми. Після неї теж краще протягом 2-3 днів краще самоізолюватися.

4. Перевіряємо антитіла

Багато хто перехворів на коронавірус безсимптомно або з симптомами, але не робив тест. Тому перед щепленням можна зробити аналіз на антитіла та перевірити, чи є вони у вас. Якщо є і їх багато, то щеплення немає сенсу.

Вам також буде цікаво почитати:

Вакцина від COVID-19 викликає безпліддя: 5 міфів про вплив антиковід-щеплень на жіноче здоров'я

Годування груддю та COVID-19: поради для мами від "Юнісеф"


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK