Вакцина від COVID-19 викликає безпліддя: 5 міфів про антиковід-щеплення

Вакцина від COVID-19 викликає безпліддя: 5 міфів про антиковід-щеплення
5 главных мифов о влиянии вакцины от COVID-19 на женское здоровье
istockphoto.com

В українському МОЗ розвінчали основні міфи про вплив вакцинації проти коронавірусу на жіноче здоров'я. Якщо ви досі вірите, що щеплення викликають безпліддя, обов'язково прочитайте цей текст

Читайте такожГодування груддю та COVID-19: поради для мами від "Юнісеф"
Міф 1. У жінок найчастіше виникають побічні реакції після щеплення від COVID-19.

Немає жодних досліджень, які б доводили, що вакцини більше впливають на жіночий організм Те, що повідомлення про побічні ефекти надходять більше від жінок, може бути пов'язане з тим, що їх вакцинували на 4% більше.

Міф 2. Вакцинація спричиняє порушення менструального циклу.

Поки що немає досліджень, які б це підтвердили. Порушення менструального циклу – досить поширене явище, яке може бути спричинене стресом, зміною ваги, фізичною активністю та фоновим захворюванням.

Міф 3. Антиковід-щеплення можуть викликати безпліддя.

За чутками вакцина від Pfizer може викликати імунну відповідь проти плацентарного білка. Але тоді також відбувалося б і під час захворювання на ковід-19. Це означало б, що мільйони жінок дітородного віку у всьому світі, який перенесли коронавірус в останній рік, не можуть стати мамами. Але це не правда.

Прививаться от коронавируса беременным можно / istockphoto.com

Міф 4. Вагітним не можна вакцинуватися проти ковід-19.

Вагітні дійсно не брали участь у клінічних дослідженнях вакцин від ковід-19. Втім, антиковидні вакцини не містять живого мікроорганізму, і в дослідженнях на тваринах не було виявлено негативного впливу на перебіг вагітності. Вивчення їхньої безпеки для вагітних триває.

Тому Національна експертна група з питань імунопрофілактики рекомендує, якщо вагітна має високий ризик захворіти на коронавірус, наприклад, жінка працює в ковідній лікарні та/або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем.

Якщо, на його думку, користь вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано прищеплювати м-РНК-вакциною - Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Якщо вагітна отримала першу дозу вакцин проти ковід-19 на векторній платформі (Astrazeneca) до наступу або під час вагітності, лікар може розповісти їй про співвідношення ризиків і користі від другої вакцинації. На підставі цього жінка сама вирішуватиме, чи отримуватиме другу дозу цієї ж вакцини під час вагітності або вже після пологів.

Міф 5. Не можна прищеплюватися від коронавірусу тим, хто годує грудьми

Мами, що годують, можуть щепитися вакцинами Comirnaty/Pfizer-BioNTech і AstraZeneca. Інструкцією вакцини CoronaVac від Sinivac Biotech, яку також використовують в Україні, забороняється вакцинація нею вагітних та жінок, які годують груддю.

Вам також буде цікаво прочитати:

Вийшла нова книга про коронавірус для дітей: інтерв'ю з автором

Коронавірус у дітей: ТОП-5 головних питань - відповідає педіатр


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK