У своєму розумі, або як зберегти мозок здоровим до старості: 6 важливих порад

Деменція – частий супутник старості. Втрата пам'яті, нездатність орієнтуватися у просторі, людина не впізнає ні знайомих, ні навіть рідних. Як уникнути цього захворювання та зберегти свій мозок здоровим?
1. Фінавантаження
Нормальное кровообращение позволяет мозгу работать без перебоев / istockphoto.com

Нормальний кровообіг дозволяє мозку працювати без перебоїв. І тут допоможуть регулярні фізичні навантаження. Це може бути будь-яка активність, чи то йога чи біг, але головна умова – системність. Вправи потрібно робити щодня.
2. Тренування пам'яті
Ми звикли тренувати тіло, та й мозку потрібна розминка. Щоб покращити пам'ять та когнітивні здібності мозку, намагайтеся щодня читати, розгадувати кросворди чи головоломки, грати у шахи, збирати пазли та вчити щось нове.
3. Сон
Ось як ми комп'ютер вимикаємо на ніч, щоб він охолоне, так і нашому мозку потрібен відпочинок для оптимізації файлів - тобто ресурсів. Погодьтеся, після хорошого сну навіть думається легше, а рішення приходять швидко.
4. Травми
Травми голови загрожують великими наслідками для здоров'я та пам'яті. Уникайте екстремальних видів спорту, носіть зручне взуття та стійкі підбори.
5. Здорові звички
Намагайтеся вести здоровий спосіб життя: приймайте контрастний душ, не куріть, харчуйтеся з мінімальним вмістом солі та цукру. Жирні сорти риби, горіхи, овочі та фрукти мають стати основою вашого раціону.
6. Чекап організму
Даже если у вас ничего не болит, введите за правило проводить диагностику организма / istockphoto.com

Навіть якщо у вас нічого не болить, введіть правило раз на рік проводити повну діагностику організму. Це дозволити «зловити» проблему на ранніх етапах.
Також вам буде цікаво:
Фастфуд впливає на сон та пам'ять підлітків