Червоні – антиейдж, жовті – для серця: як колір продуктів впливає на наше здоров'я

Продукти того самого кольору схожі за складом і однаково впливають на організм. Як? Розповів дієтолог Борис Скачко
Червоні продукти
Флавоноїди у цих продуктах борються з вільними радикалами, попереджають руйнування клітинних мембран, що відтягує старіння організму загалом та появу зморшок на обличчі. У процесі антиейдж бере участь також вітамін С без нього не виробляється колаген. Лікопін у червоних продуктах нормалізує склад крові, а антоціани допомагають контролювати артеріальний тиск і знижують ризик розвитку хвороб серця. Антоціани мають також протизапальний ефект, а тому можуть допомогти тим, хто страждає від подагри та артриту.

Сині
Містять птеростильбен. Він знижує рівень «поганого» холестерину в організмі, покращує функції печінки та оптимізує ліпідний обмін. Таким чином зменшується ймовірність утворення атеросклеротичних бляшок, які винні у розвитку серцевої недостатності, стрибків тиску, інфаркту та інсульту. Плюс у блакитній їжі багато фітоферментів, що покращує травлення.

Сині
У синіх продуктах багато цинку: він важливий для дозрівання сперматозоїдів та синтезу статевих гормонів, а тому незамінний для тих, хто планує вагітність, для високого лібідо та потенції. Цинк здатний знешкодити етанол, тому продукти з ним мають бути на гулянні: вони допоможуть зменшити масштаби похмілля. Також цинк підходить для профілактики вугрової висипки.

Фіолетові
Вони багато тирозину. Ця речовина тримає у вузді апетит. Отже, зменшується ймовірність обжерливості, як наслідок — поповнення жирових депо та набору зайвих кілограмів.
Помаранчеві
Клітковина в помаранчевих продуктах, наприклад, у гарбузі, моркви, грубіше, ніж у інших продуктах (лимоні, огірку). Тому повноцінно очищає кишечник від «покладів». Без токсинів у голові «світлішає». Крім того, помаранчеві продукти багаті на провітамін А. Він покращує регенерацію тканин, зокрема міцним стає волосся і нігті.

Жовті
Містять багато аскорбінової кислоти - вона відповідає за цілісність судин. Допомагає їй бета-каротин, який у жовтій їжі теж є. Справа в тому, що найпоширенішою причиною виразки судин є інфекції, а бета-каротин, підвищуючи кількість імунних факторів, бореться з ними.

Зелені
Багаті на хлорофіл, ізотіоціанат і сульфорафан. Вони мають антибактеріальну та протигрибкову дію, а тому підвищують захисні сили організму. Лютеїн та зіазантин благотворно впливають на зір. Вітаміни групи В і магній незамінні у передачі нервових імпульсів, від якості яких залежать розумові здібності людини і стан центральної нервової системи. При їх вживанні йде безсоння, а градус настрою помітно підвищується.

Вам також цікаво почитати: