Осінь та COVID-19: «Лікарні заповнюються вдвічі швидше, ніж навесні» - експерт

Медичний експерт Юнісеф в Україні Катерина Булавіна взяла інтерв'ю у системного аналітика Євгена Істребіна. Він аналізує цифри COVID-19. Про що кажуть?
Про що свідчать ці цифри? Про це Євген розповів медичному експерту Юнісеф в Україні Катерині Булавіновій на її ютюб-каналі. Ми пропонуємо вашій увазі найцікавіші тези цього інтерв'ю. Завдяки цій інформації вимальовується чітка картина, що насправді відбувається із коронавірусом в Україні.
Про темпи вакцинації
У сусідній Польщі середній темп вакцинації 350-400 тисяч людей на день (максимум був 600 000). У нас середній темп вище за 130-140 тисяч на день не піднімався. Як стверджує головний санітарний лікар України Ігор Кузін, Україна може дозволити собі робити 250 тисяч щеплень на день. Саме така кількість вистачає технічних потужностей. На жаль, люди не хочуть вакцинуватись. А це потрібно робити насамперед тим, хто належить до групи ризику. Це люди у віці 60+. Тому що на 80 відсотків лікарні заповнені саме цією віковою категорією. І серед неї найбільша смертність.
В Україні є дуже низький рівень вакцинації. Наприклад, у Дніпропетровській області щеплення зробило 21% населення. А у Закарпатській взагалі 9,37%. Для порівняння у сусідній Польщі провакциновано 60% населення.
Про заповнюваність лікарень
Станом на 4 жовтня темпи зростання заповнюваності лікарень становлять 35 відсотків за тиждень. Якщо порівняти з іншими коронавірусними хвилями, тоді в середньому була заповнюваність 20% на тиждень. Тобто особливість осінньої хвилі COVID-19 у тому, що зараз лікарні заповнюються практично вдвічі швидше, ніж це було навесні.
За таких темпів заповнюваності ковидних ліжок, наприклад, Херсонська область вже завтра-після завтра досягне рівня минулої весни. Це коли вже практично повністю вичерпані лікарняні можливості та швидким просто нікуди везти людей. Запорізької області залишилось 3 дні до виходу на максимум весни. А ось, наприклад, на Тернопільщині – 43 дні до цього моменту.
Найгірше зараз справи в Харківській області. Тут до максимуму лишилося 25%. Два дні тому у Харкові була жахлива ситуація. 5 лікарень, виділених прийому дорослих пацієнтів з ковид-19, було заповнено на 90-95%. Людей швидкі везли до передмістя: Чугуїв, Богодухів. У районні лікарні, що знаходились у радіусі 100 км від Харкова.
Нині середній темп заповнюваності лікарень на день – 900 ліжко-місць. Позавчора був максимум – 1300. Такий самий максимум був у березні, вище не було. Але тоді ввели багато областей відразу ж перейшли в червону зону, ввели локдаун. Наразі про це ніхто навіть не заїкається. Але треба розуміти, що після введення локдауну захворюваність ще за інерцією зростає 7-10 днів, і лише потім йде спад. Якщо найближчим часом області зі складною ситуацією не перевести в червону зону, там швидкі просто не виїжджатимуть на виклики людей, хворих просто нікуди везтиме.

У чому різниця між весняною та осінньою хвилею
Зараз зростання йде набагато швидше. Цьому сприяє те, що більшість вузів зараз працюють у класичному режимі, відкриті гуртожитки. Та й народ трохи «підзабив» на все.
Крім того, у січні спалах пішов із двох областей: Івано-Франківської та Чернівецької. А зараз багатоточкові осередки. Це Харківська, Луганська, Донецька, Чернівецька, Львівська області.
Зараз набагато сильніша смертність. Вже 4 жовтня було 317 смертей. Весною в середньому, не на піку, помирало 250.

Вам буде цікаво почитати:
Новий штам коронавірусу C.1.2. може бути небезпечніше "Дельти"