ТОП-10+ симптомів постковидного синдрому: офіційне роз'яснення ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я вперше перерахувала симптоми постковидного синдрому. Це офіційне роз'яснення базується на дослідженні сотень людей, яке провела ВООЗ
У всьому світі для пацієнтів із постковидним синдромом відкрили центри реабілітації. З'явилися програми з оздоровлення та в українських санаторіях. Але тільки зараз, 7 жовтня, Всесвітня організація охорони здоров'я дала чітке офіційне роз'яснення, які ж симптоми входять у посткоподібний "букет" проблем зі здоров'ям.
Отже, для постковидного синдрому, за даними ВООЗ, характерні:
- підвищена стомлюваність;
- задишка;
- когнітивний розлад;
- кашель;
- зміна смаку та запаху;
- порушення функцій шлунково-кишкового тракту (запори, діарея);
- головний біль;
- біль у м'язах, животі, грудях;
- тривога;
- депресія;
- порушення сну;
- проблеми із пам'яттю;
- зміни чутливості шкіри.

Ці симптоми виявляються у 10-20% перехворіли і, як правило, спостерігаються протягом перших трьох місяців після перенесеного захворювання. Що важливо, їх неможливо пояснити жодними іншими діагнозами. Тобто в людини, як то кажуть, на "рівному місці" болить живіт або голова. При цьому на появу постковидного синдрому не впливає тяжкість перенесеного захворювання. Тобто він може бути як у тих, хто тяжко хворів, так і тих, хто переніс коронавірус у легкій формі. Що цікаво, "довгий ковид" найчастіше зустрічається у жінок середнього віку. Чим це пояснюється, поки що невідомо.
В основі цих висновків лягло дослідження сотень людей у всьому світі, яке провели як експерти ВООЗ, так і науковці інших наукових організацій, наприклад, Університету Ліверпуля.
Вам буде цікаво почитати:
Удар по серцю та панічні атаки: 5+ симптомів постковидного синдрому у дітей
Протиотрута від ковіда: з'явилися ліки для профілактики коронавірусу