Лікар порівняв радіаційне навантаження при КТ легень з опроміненням у Хіросімі

Лікар порівняв радіаційне навантаження при КТ легень з опроміненням у Хіросімі
Врач сравнил радиационную нагрузку при КТ легких с облучением в Хиросиме/коллаж kolobok.ua
открытые источники

Через спалах коронавірусу вишиковуються черги на КТ грудної клітки. Але важливо розуміти, що це дуже нешкідлива процедура, яка дає радіаційне навантаження

Читайте такожНовий штам коронавірусу C.1.2 може бути небезпечнішим за «Дельту»
Коронавірусна пневмонія – її порівнюють із «вуаллю», яка часто не видно на звичайному рентгені. Найкраще її розпізнає комп'ютерна томографія грудної клітки (КТ). Щоб не пропустити небезпечний стан, багато хто, отримавши позитивний тест на COVID-19, записується на КТ. Охочих пройти цю процедуру зараз настільки багато, що записатися в центр діагностики щодня дуже проблематично. Доводиться чекати кілька днів. І це при тому, що зараз багато томографічних центрів працюють цілодобово.

А тим часом комп'ютерна томографія – зовсім невинна процедура. І проходити її потрібно лише за призначенням лікаря і лише якщо користь від неї перевищує ризики. Головний ризик КТ пов'язаний із променевим навантаженням. І про це вирішив нагадати на своїй сторінці у фейсбуці лікар Денис Сурков, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Обласної дитячої клінічної лікарні (м. Дніпро).

Коронавирусная пневмония часто не видна на рентгене. Поэтому и назначают КТ легких / открытые источники

«У Хіросімі жертви отримали променеве навантаження 240 мілізівертів. В епіцентрі вибуху – 400 мілізівертів. Приблизно таку саму дозу опромінення виявили у ліквідаторів аварії на ЧАЕС. При рентгенограмі легень доза опромінення становить 0,02 мілізіверта. При КТ грудної клітки з контрастуванням – 8 мілізівертів. Таке навантаження можна отримати, зробивши 400 рентгенограм», - пише лікар.

Денис Сурков звертає увагу на те, що у дитини першого року життя сеанс КТ додає ризику розвитку раку на 0,18%. На 4 мільйони людей КТ додає ризик раку у 4870 випадків.

Якщо ви піддалися впливу паніки та жовтої преси, то вам порадять зробити КТ грудної клітки 2-3 рази. На початку захворювання, через певний час та контроль через пару місяців. «Таким чином ви отримаєте дозу опромінення 24 мілізіверти. Це десята частина від променевого навантаження у Хіросімі, - пише лікар. – Ризик нових випадків раку відповідно 3653 на 1 млн. пацієнтів. В Україні 40 млн. населення. Народжуваність упала майже вдвічі за останні 8 років», – каже експерт.

Якщо ваша дитина вирішила йти до медуніверситету, порадьте їй спеціалізацію онколога. Педіатрів незабаром не залишиться, резюмує Денис Сурков.

Висновок із цієї інформації наступний: не займайтеся самолікуванням. За перших ознак ГРЗ не біжіть робити КТ легень. Потрібна вам ця процедура чи ні, визначає лише лікар. На підставі вашого стану, прослуховування легень, аналізу крові (за ним видно, чи є запальний процес в організмі чи ні). Альтернатива КТ – УЗД легень. Запитуйте у сімейних лікарів про можливість зробити УЗД перш ніж робити КТ.

Вам буде цікаво почитати:

Дослідження: куріння у 10 разів збільшує смертність від коронавірусу

ТОП-10+ симптомів постковидного синдрому: офіційне роз'яснення ВООЗ


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK