Які домашні улюбленці небезпечні для дітей? Відповідь доктора Комаровського

Чи можна заводити вихованця, коли у будинку новонароджений. Які тварини можуть бути небезпечними для дитини. Як уберегти малюка від домашньої тварини. Відповідає лікар Комаровський
Домашні тварини для дитини надзвичайно корисні. Їхня присутність зміцнює імунітет: доведено, що діти, які ростуть поруч із звірятком, рідше страждають від алергії, дерматиту, астми та ожиріння. Крім того, вихованець вчить дитину відповідальності і дає їй першу можливість про когось дбати. Це підвищує рівень самостійності малюка. Однак для діток першого року життя багато вихованців можуть становити цілком серйозну небезпеку. Яких тварин варто тримати від немовляти подалі, розповів у своєму Instagram доктор Комаровський.
Заводити чи не заводити?

Якщо у вашому будинку тільки недавно з'явилося маля, заводити домашнього улюбленця вкрай небажано, каже Євген Комаровський. По-перше, на відміну від старших діток, у немовлят тварини цілком можуть спровокувати алергію. Імунітет малюків ще формується, і саме на перший рік життя припадає одразу два критичних періоду розвитку імунної системи дитини . У цей час не варто піддавати захисні функції організму дитини марним випробуванням.
Крім того, немає жодної гарантії, що ви зможете повноцінно доглядати за вихованцем. Дитина першого року життя займає дуже багато часу, і на звірятко його може банально не вистачати. Також дуже високий ризик укусів: повірте, щойно малюк почне повзати, у нього обов'язково з'явиться непереборне бажання зловити кота за хвіст або залізти пальцями в пащу собаці.
Зверніть увагу і на те, що тварини можуть бути переносниками різних інфекцій. Особливо небезпечні з цього погляду гризуни (хом'ячки, щури, миші та дуже популярні зараз шиншили) та рептилії (черепахи, ящірки, змії). У тому організмі може мирно жити бактерія сальмонели, яка при попаданні в кишечник дитини викликає сальмонельоз. До речі, з тієї ж причини не варто заохочувати контакти дитини з свійським птахом. М'які та пухнасті курчата, каченята, гусята, яких навесні буде повно на пташиних ринках або у бабусі на селі, також можуть бути рознощиками сальмонельозу.
Віддавати чи залишити?

Як же бути, якщо ви готуєтеся до появи малюка, і при цьому в будинку давно живе улюблений улюбленець? Багато жінок на етапі вагітності замислюються над тим, щоб віддати звірятко родичам. Особливим гонінням піддаються кішки через те, що вони можуть бути переносниками токсоплазмозу. У яких випадках вони дійсно становлять небезпеку для вагітної жінки, ми докладно написали ось тут
Євген Комаровський упевнений, що вагітність і народження малюка – це зовсім не привід позбавлятися домашнього вихованця. Однак варто докласти зусиль до того, щоб мінімізувати ризики контакту дитини та тварини. Насамперед, тварину потрібно провакцинувати. Причому як обов'язковими вакцинами (наприклад, від сказу), а й тими, які господарі зазвичай роблять за бажанням (наприклад, від лептоспироза). Проконсультуйтеся у ветклініці, які з «звірячих» інфекцій можуть бути небезпечні для людини, і зробіть вихованцю всі можливі щеплення.
Коли малюк з'явився на світ, не дозволяйте кішці чи собаці його облизувати. Якою б доброю не була тварина, і як би трепетно це не виглядало, у слині знаходиться маса шкідливих бактерій, які при попаданні в дитячий організм підуть у бурхливий зріст і спровокують якесь інфекційне захворювання. Також варто привчити себе (а згодом і дитину) після будь-яких контактів із вихованцем, його годівницею або туалетом ретельно мити руки.
І найважливіше правило: не залишайте дитину віч-на-віч з домашньою твариною. Так, у світі є багато історій про собак-няньок і котів, які мурчанням заколисують малюків. Проте раз на рік і ціпок стріляє: тварини непередбачувані. Навіть найдобріший пес вишкірить зуби, якщо хтось наполегливо намагатиметься виколупати йому очі. Так що обов'язково передбачте для вихованця клітину, вольєр чи кімнату, де його можна буде ізолювати від дитини в той час, коли ви чимось зайняті. Як мінімум, це збереже ваші нерви, а якнайбільше – дозволить дитині уникнути небажаних травм.
Вам також буде цікаво почитати:
Безпечна дитяча кімната: поради доктора Комаровського
Як захистити дітей від штаму "Дельта": радить доктор Комаровський