Як зберегти відносини після розлучення: 8 правил

Як зберегти стосунки після розлучення? І чи є сенс у цьому? Як зробити спілкування між колишнім подружжям цивілізованим і прийнятним?
8 правил, як зберегти відносини після розлучення
1. Знаєте, кажуть, що у розлученні винні обидва. І так воно й є. Тому навіть якщо чоловік або дружина вам зрадив, не варто звинувачувати лише його в тому, що шлюб розвалився. Але і себе не стратіть. У парі двоє людей створюють відносини , і два їх руйнують. На думку психологів, люди розривають шлюб, бо відчувають дискомфорт. Вдома вони чужі: партнер не бажає слухати, не хоче підлаштовуватись чи зрозуміти іншого. Як тільки ви зупинитесь в потоці звинувачень на адресу чоловіка або дружини, у вас зникне бажання мститися, робити боляче, ображати людину, з якою зовсім недавно жили разом і яку, можливо, дуже любили.

2. Якщо у шлюбі вам не вдалося розібратися, що вам не подобалося у партнері, це все одно необхідно зробити. Інакше ви не зможете продовжувати спілкування. Можливо, доведеться навіть вдатися до допомоги психолога.
3. Усвідомивши помилки, колишнє подружжя часто знову сходяться. Деякі навіть одружуються повторно і успішно живуть довгі роки. Але цей варіант можливий лише за взаємного бажання. Інакше на купу претензій, через які відбулося розлучення, нашаруватиметься ще купа нових образ. Але якщо стосунки і не вдасться налагодити, ви, принаймні, зможете направити їх у дружнє русло.
4. Якщо ви намагаєтеся якомога болючіше вколоти колишнього чоловіка, завдати йому неприємностей, - значить, ви не готові відпустити його. Не варто пред'являти претензії, адже ви вже зробили важливий крок – розлучилися. Тоді навіщо продовжувати?
5. Якщо попередні пункти не викликають у вас труднощів, то наступний – спірний етап, має пройти гладко. Це – аліменти, оплати лікарів та школи дитини, розділ житла… Вам буде легко домовитись.
6. Намагайтеся вести цивілізовану бесіду – не ображайте, не хамите, не принижуйте того, хто ініціює розмову. Іноді легше зберегти нормальні відносини, якщо не робити дрібні капості.
7. Розумно донесіть дитині, що сталося, а не: батько-негідник або мати-відьма. Не вплутуйте дітей у свої розбірки, їм і так тяжко. Поговоріть з дитиною, розкажіть, чому ви вирішили більше не бути разом. Обов'язково підкресліть, що ви обоє - мама і тато, все також любите своє чадо, незалежно від того, що відбувається.
8. Навіть якщо ви перестали бути подружжям, ви все одно батьки. І заради цих гордих звань варто постаратися залишитись друзями навіть після розлучення.

Також вам буде цікаво:
ТОП-6 "найсвіжіших" розлучень українського шоу-бізнесу