З дітьми на пікнік: готовий чек-лист для мами

Весна – час перших пікніків на природі. Як організувати вилазку, щоб уникнути непередбачуваних форс-мажорів? Що взяти із собою та не забути? Чим зайняти дітей? Ловіть базовий чек-лист для мами
Їжа та вода
Води має бути багато, якщо пікнік у віддаленому місці, наприклад, у лісі. Технічна вода – для миття рук, овочів та інших потреб. І вода питна: з розрахунку 1.5 л на одну особу. Солодкі газування краще не брати, щоб не приваблювати зайву живність.
По їжі все максимально просто: бутерброди, овочі, фрукти, діти люблять сосиски в тісті, лаваші з начинкою. Головне не брати продукти, що швидко псуються, уникайте молочні вироби. Скористайтеся сумкою-холодильником.
Ну, звичайно, якщо в планах є шашлик на багатті, то обов'язково візьміть картоплю. Діти люблять загортати її у фольгу та кидати у попіл.
Аптечка
По-перше, комарі та кліщі не сплять. Від тих та інших існує захист у вигляді спреїв, що продаються в аптеці. По-друге, діти обов'язково знайдуть чим пораниться, бо візьміть: перекис, йод, вату, бинт і пластир. Рекомендується покласти кошти від алергії та ферменти для ШКТ, а також антисептики у достатній кількості.
З дітьми на пікнік: чим розважитись
Возьмите подстилки и панамки от солнца / istockphoto.com

Найменшим треба взяти по максимуму: іграшки, мильні бульбашки, лопатку та відерця, фарби, олівці. Маленький складний намет особливо порадує малюків: вони дуже люблять грати в таких "будиночках". Школярам – настільні ігри, бадмінтон, м'яч, дартс. Підготуйте пару ідей для спільних ігор батьків та дітей. Гра в крокодил, наприклад, чи твістер. Найкращий атракціон для дітей на природі – це гамак. Вони люблять туди застрибувати по кілька людей і влаштовувати "покотушки". Якщо компанія велика, візьміть кілька гамаків – щоби на всіх вистачило.
Як одягти дитину на пікнік
Вже літають бджоли. Щоб вони не переплутали вашу дитину з яскравою квіткою, не одягайте її у яскравий одяг. Обмежтеся нейтральними кольорами. Вони не повинні бути при цьому занадто темними - щоб ви могли легко розглянути кліща на одязі. Важливо, щоб були закриті щиколотки. Одягніть шкарпетки, штани із манжетами. На тіло – бавовняна кофточка з довгими рукавами. Вони захистять від сонця, якщо буде сонячний день. Так-так, навесні можна легко отримати сонячний опік. З собою обов'язково вітрівка, тепліша кофта - погода навесні часто змінюється. Ну і, звісно, головні убори. Вони захистять і від сонця, і від комах.
Як підготувати місце для пікніка
Обов'язково розчистіть галявину для пікніка від сміття, торішнього листя. У ній дуже люблять "селитися" кліщі. Крім того, можна натрапити на використаний шприц. Тому, щоб пікнік пройшов без неприємних сюрпризів, не полінуйтеся та наведіть лад на місці свого привалу.
Що взяти з собою, крім їжі та води
- Багато серветок та одноразовий посуд.
- Сірники, ніж, сіль, папір для розпалювання багаття, пакети для сміття.
- Змінний одяг для дітей.
- Пледи, підстилки, каремати.
- Парасолька або клейонку на випадок дощу.
- Панамки або кепки – захист від сонця та кліщів
- Граблі, віник – для того, щоб розчистити місце для пікніка від торішнього листя.
Не забудьте, що:
Важное правило пикника: дети всегда на виду / istockphoto.com

- Дітей не можна залишати без нагляду. Озвучте всім правило бути на увазі
- Невідомі предмети, у тому числі жуків, павуків, ягоди, гриби – не чіпаємо
- Ідучи, треба загасити багаття і зібрати все скло (воно може послужити свого роду лінзою та викликати спалах сухої трави)
- Насмітили - приберіть за собою
- Після повернення додому, ретельно огляньте кожну дитину на предмет кліщів
Також, вам буде цікаво:
Куди поїхати на травневі: ТОП-5 місць під Києвом, щоб відпочити на природі з дітьми