Як "задружити" дитину на дитячому майданчику?

Що робити, якщо дитина на дитячому майданчику не знаходить компанії для ігор? Якщо спілкування з однолітками не залагоджується, не треба засмучуватися. Усі можна виправити!
Особливості дружби
У дітей дивовижна здатність швидко потоваришувати, і швидко посвариться. Вони блискавично входять у гру з незнайомим карапузом, разом будують пасочки, а потім йдуть з майданчика, не прощаючись. Малята хоч і хочуть спілкуватися один з одним, але можуть забути про оточуючих, занурившись у свій світ.

Гармонія всередині сім'ї
Не секрет, що чим краще у дитини стосунки з батьками, тим легше йому знаходити спільну мову та з однолітками. Не варто надмірно опікуватися дитиною, не обмежуйте в контактах з дітьми, заохочуйте самостійність – так ви зміцните її психологічну готовність спілкуватися з однолітками.
До речі, часто у колективі працюють механізми взаємних симпатій та антипатій. Хтось привабливіший для однолітків, а хтось ні. Деякі психологи припускають, що в основі такої вибірковості лежить здатність затребуваних дітей максимально задовольняти соціальні потреби своїх однолітків. І це ті фактори, на які ні ви, ні малюк вплинути не можете.
Знайомтеся, це я!
Перша важлива навичка – навчиться знайомитись. "Програйте" ситуацію в домашніх умовах, використовуючи іграшки. «Привіт, я кролик Степа, давай грати разом?». Поясніть, які варіанти поведінки можуть бути в інших ситуаціях. Наприклад, коли зайчик і ведмедик хочуть грати однією машинкою. Змінюйтесь ролями, дивіться по дитині, яка лінія поведінки їй ближче. Коригуйте, пропонуйте варіанти - рольові ігри в цьому плані дуже допомагають.

Перший вихід у світ
Тренування на улюблених іграшках важливі, але реальне спілкування зі справжніми карапузами може піти не за сценарієм. Намагайтеся захопити свого малюка в загальну гру на дитячому майданчику. Покажіть, як це робити, якщо виникли проблеми. Правда вам доведеться влізти в пісочницю і налагодити контакт із рештою дітей, але що не зробиш заради свого чада.
Битва за машинки
Діти 3-4 років успішно грають разом. Але часто що неспроможні поділити іграшки, оскільки не вистачає досвіду, щоб розвинути необхідний спільної діяльності сюжет. І тут теж без мами не обійтись. Але ваше завдання – не вирішувати, кому дістанеться лялька. Потрібно навчити дітей спільної гри, де у кожної дитини буде своя цікава роль .
Корисні поради
- Дозволяйте малюкові спілкуватися з тим, з ким він хоче
- Надайте можливість діяти самостійно
- Привчіть дитину приносити на майданчик лише ті іграшки, якими він готовий поділитися
- Якісно проводите час удома, веселіться як би «на рівних»
- Вчіть спокійно висловлювати власну думку, доводити її без істерик
- Переключайте увагу дитини на конфліктні ситуації
Також нагадаємо, що:
5 речей, про які мами брешуть один одному на дитячих майданчиках