3 причини, чому розумні люди теж мають проблеми з грошима

Якщо вам не вистачає грошей до зарплати, це не означає, що ви марнотрата або не вмієте з фінансами поводитися.
Грошова ілюзія
Пояснити її простими словами можна на такому прикладі: вам підвищили зарплату , але багатшими ви не стали, адже разом із зарплатою підвищилися і ціни (зросла інфляція).Якщо врахувати реальну вартість грошей, виходить, що на ту саму суму коштів у різний час можна купити іншу кількість товарів; а люди, які отримують, наприклад, по 10 000 гривень на місяць, можуть жити по-різному.

Гіперболічне знецінення
Економісти легко пояснюють, чому у світі такими популярними стали кредитні картки. На їхню думку, для людей набагато важливішою є можливість купити щось прямо зараз, ніж необхідність колись потім повертати гроші.
Ця тенденція видно і в нездатності багатьох відмовитися від негайного задоволення заради майбутнього благополуччя (наприклад, багато жінок роками намагаються схуднути, але не можуть перестати їсти тут і зараз).
Ви повинні обмежити себе в миттєвих спокусах.
Ефект деномінації
Буває так: витратитись на велику покупку страшно, а на дрібні – ні.Цей ефект називається деномінацією, цінними ми вважаємо лише купюри великого значення, а з грошима маленького номіналу розлучаємося легше. На жаль, через це гроші часто відлітають непомітно, адже купюра 500 гривень складається з купюр по 100 гривень.
Цей ефект торкається всіх людей, але особливо сильно проявляється у країнах, де часто розплачуються готівкою.

Нагадаємо,