Головні правила безпечного купання дитини у великій ванні

Більшість дітей люблять приймати ванну, довго плескатися там з іграшками. Але є в цьому кумедному занятті свої небезпеки.
Тому батькам дошкільнят важливо пам'ятати основні правила, як зробити купання дитини безпечним.
1. Дитину дошкільного віку не можна залишати у ванні однієї
Якщо ми говоримо про дитину до 5 років, то не можна залишати навіть на хвилину, старше - повинні бути відчинені двері, а дорослі повинні регулярно перевіряти стан справ (але краще теж не залишати саму - адже можна сісти поруч і почитати книжку, зрештою) .
Візьміть на озброєння правило: якщо вам все ж таки потрібно відійти з ванної (навіть на кілька секунд, як здається) від дитини старше 2 років (до цього віку не можна відходити), то перед цим вийміть з водостоку пробку - нехай вода починає спускатися. Якщо ви дійсно повернетеся швидко – вона не встигне піти повністю, якщо затримаєтеся – дитина буде у відносній безпеці у міру відходу води.

2. Ванна не повинна бути слизькою
Найпростіше рішення – гумовий килимок, який на липучках кріпиться до дна ванни. Діти можуть поводитися дуже активно під час ігор з водою – є великий ризик підсковзнутись та отримати травму. Це і з дорослими часто трапляється і може бути дуже небезпечним.
До стіни потрібно зробити спеціальну ручку, щоб легше було вставати і сідати - вона буде корисна і дітям, і дорослим. Є також ванни, в борти яких вже вбудовані такі ручки, це також дуже зручно.
3. Ігри – тільки безпечні
Діти люблять не тільки плекатися у ванні, а й пірнати, затримувати дихання, "плавати", активно махаючи руками та ногами та заливаючи підлогу (і сусідів заодно). Все це не можна забороняти суворо, тому що дитина все одно спробує, тільки у вашу відсутність. Домовтеся, що подібні експерименти він ставить виключно у вашій присутності.
4. Ванна має бути чистою
Але є важлива зауваження: чистою не лише від бруду, нальоту чи піску, а й від хімії, якою ви миєте сантехніку. Перед купанням дитини ванну потрібно ретельно сполоснути гарячою водою із душу.
5. Двері не можна зачиняти на замок
З дитиною 6-8 років можна домовитися, що вона не закриває двері на внутрішній замок, але ви кілька разів зайдете перевірити, що в нього все добре (без стуку не входити!). До старших дітей не варто заходити взагалі – але можна спитати через двері, як справи.
Закриватися на внутрішній замок дітям не можна, тому що у разі потреби ви не зможете швидко прийти на допомогу. З іншого боку, якщо ви постійно входитимете без попиту, то дитина все-таки почне закриватися.
Вам також буде цікаво прочитати: