Симптоми депресії у дітей

Симптоми депресії у дітей
Симптомы депрессии у маленьких детей
istockphoto.com

Депресія вважається не дитячим захворюванням, тому її рідко діагностують малюкам.

Читайте такожЧто делать, если ребенок ничего не хочет
Напевно, ви ніколи не стикалися з дитиною, якій поставили діагноз "Депресія". І це не тому, що таких не буває, а тому, що її рідко діагностують, забуваючи, що маленькі діти теж можуть від неї страждати.

Депресія необов'язково викликана тяжкими життєвими труднощами - але дорослі вважають за краще її не помічати, а самі діти не вміють конкретно описати свій стан, тому що самі не знають, з чим зіткнулися. Розповідаємо за якими ознаками можна виявити депресію у дитини.

1. До 3 років депресія у дитини може бути відображенням ситуації у сім'ї або стану мами. Якщо мама постійно нервується, перебуває у стресі, конфліктує зі родичами, то дитина переймає цей стан, у нього може розвиватися депресія. Виявляється це у частих хворобах, порушеннях сну, підвищеної примхливості, частому невтішному плачі без видимих причин. Якщо мама не дає дитині кохання, прийняття та увагу, то вона втрачає відчуття безпеки – і звідси депресивні стани.

Щоб розібратися зі станом малюка, потрібно виключити можливі фізіологічні фактори (хвороба, порушення розвитку, неправильний режим дня або його відсутність), а також налагодити емоційну атмосферу в будинку та контакт із мамою. Якщо у неї післяпологова депресія, спочатку потрібно розібратися з цією проблемою.

Читайте також5 признаков, что ваш стресс перешёл в опасную стадию
2. У дітей старше 3 років депресія проявляється частою зміною поведінки та настрою: від активності до апатії, від грайливості до плаксивості, від допитливості до неуважності та відсутності інтересу до чогось.

Також дитина може стати малорухливою, уникати контактів з іншими людьми та будь-якої діяльності, у тому числі тієї, яка подобалася раніше. Можуть виникнути нав'язливі страхи, нервові тики, енурез, порушення сну, розсіяність, зниження апетиту, відсутність емоцій.

Важливо відрізняти миттєвий стан від хворобливого. Усім дітям буває нудно, дитина може стати апатичною через хворобу, але якщо їй взагалі нічого не цікаво, включаючи мультфільми, іграшки тощо, то це має насторожити. Дитину після 3 років можна водити на заняття з психотерапевтом. Він допоможе почути бажання та проблеми малюка.

Читайте такожПродукты, которые нельзя есть во время стресса
3. У дітей віком від 10 років депресію можуть лікувати медикаментами, але рішення про це приймає строго фахівець. Основні показання: безсоння, постійна млявість та апатія, відсутність апетиту, суїцидальні думки, самоушкодження.

Важливо уважно ставитись до стану дитини, не списуючи все на підлітковий вік. У дітей 10 років і старше (але іноді й молодше) можуть виникати думки про суїцид, які в результаті ризикують реалізуватися.

4. До кого звертатися: для початку дитини потрібно відвести до психолога чи психотерапевта. Якщо вона побачить, що у дитини серйозний стан, який може вимагати медикаментозного втручання, то направить до психіатра.

5. Депресивні стани не можна пускати на самоплив, тому що з них можуть народжуватися соматичні захворювання, аж до онкології. Таким чином, мозок дитини вирішує привернути до нього увагу дорослих.

Вам також буде цікаво прочитати:


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK