33 тиждень вагітності: все, що потрібно знати майбутній мамі про здоров'я своє та малюка

33 тиждень вагітності: все, що потрібно знати майбутній мамі про здоров'я своє та малюка
33 неделя беременности: все, что нужно знать будущей маме
istockphoto.com

Як самопочуття мами та малюка в животику, догляд за собою, харчування, аналізи, УЗД - у нашій статті ви знайдете корисну інформацію про 33 тижні вагітності.

Читайте такожРаннее развитие: как выучить цвета и фигуры с малышом

Якщо у вас дитина Перший, думки про майбутні пологи іноді заважають заснути, з'являється тривога від невідомості, іноді тягне живіт, лякаючи передчасним дозволом вагітності. Краще не читайте форуми, переповнені розповідями про чужі пологи! Буде набагато ефективніше записатися на курси для вагітних чи відвідати психолога.

Самопочуття мами

До цього терміну збільшення у вазі в середньому має становити 11-12 кг від початку вагітності.

  • З кожним днем все важче підніматися вгору сходами, а хода все більше нагадує качину.
  • Задишка, печія, часті сечовипускання ці неприємні прояви можуть посилитися на цьому терміні. Значно збільшена матка підпирає діафрагму, тисне на сечовий міхур, всі внутрішні органи дещо зміщені щодо свого нормального становища.
  • Стає складно висипатися, непросто вибрати зручне для сну становище - тут мамі на допомогу сучасні подушки для вагітних різних форм і розмірів.
  • Можливо, лікар порекомендує вам носити бандаж - не варто відмовлятися, адже він допоможе підтримати черевну стінку. Надягати бандаж потрібно лежачи на спині, а перед тим, як підвестися, перевернутися на бік, щоб не допустити зайвого напруження м'язів живота.
  • Безсоння у третьому триместрі вагітності – нормальне явище. Намагайтеся зосередитися на позитивних ідеях, частіше розслабляйтеся. А якщо черевце заважає знайти зручну позу, підкладайте під нього подушечку і засинайте на лівому боці.

33 неделя беременности: все, что нужно знать будущей маме / istockphoto.com

Аналізи

  1. Якщо третє планове УЗД не було зроблено на 32-му тижні, його проводять зараз. На дослідженні лікар оцінює функції плаценти та уточнює фізичний стан.
  2. Потрібно буде здати аналіз сечі.
  3. Починаючи з 33 тижня, потрібно відвідувати лікаря раз на 2 тижні, і загальний аналіз сечі буде потрібен при кожному візиті.

33 неделя беременности: все, что нужно знать будущей маме / istockphoto.com

Читайте такожЧто нельзя носить беременным?

Здоров'я дитини

  • Зараз малюк наче ананас. Зріст - 43 см, вага - 2000 р.
  • Дитина розвинена настільки, що якщо з якоїсь причини народиться раніше терміну, то вона буде цілком життєздатною.
  • Легкі малюки вже практично готові до першого вдиху повітря, у них впевнено виробляється сурфактант.
  • Продовжує розвиватися головний мозок, утворюється дедалі більше нейронних зв'язків — цей процес триватиме щонайменше рік після народження дитини.
  • Вченими доведено: у третьому триместрі малюк не лише чує та розрізняє голоси, а й запам'ятовує музику та текст, який чує. Якщо регулярно читати дитині один і той же віршик або співати пісеньку, він реагуватиме на знайомі звуки, у тому числі після народження.
  • Якщо лікар сказав, що малюк замість положення головкою вниз зайняв у животі іншу позицію – не засмучуйтесь. Ось кілька спеціальних вправ, щоб допомогти дитині перевернутися. Ляжте на спину, упріться ногами в стіну і підкладіть під стегна 2-3 подушки, щоб таз був трохи вищий за голову. У такій позі малюкові стане некомфортно, і він захоче перевернутись.
  • Можете також лягти на спину і повертатися то в один бік (на 5 секунд зупиняючись у такій позі), то в інший. Повторіть цю вправу кілька разів поспіль, і малюк зрозуміє, що матуся дуже хоче, щоб він перекинувся головкою вниз.

33 неделя беременности: все, что нужно знать будущей маме / istockphoto.com

Харчування та догляд

  1. Кісткова система малюка з кожним днем стає все міцнішою, і тепер ви ділитеся з ним своїми запасами кальцію, щоб маленькі нігтики все більше зміцнювалися, а кісточки ставали міцними. І зараз ваш організм особливо потребує кальцію. Увімкніть у меню твердий сир, сир, молоко, рибу та кисломолочні продукти.
  2. Продовжуйте регулярно наносити крем від розтяжок, зволожувати шкіру, щодня виконувати вправи Кегеля та багато гуляти. Для прогулянок вибирайте місця подалі від жвавих транспортних магістралей, в ідеалі – ліс, парк, озеро.

Також вам цікаво буде прочитати: місячний календар здоров'я на серпень 2019



Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK