Міфи про грудне вигодовування після року

Дитині вже давно виповнився 1 рік, а то й 2 або 3, а вона все одно висить на грудях. Це добре чи погано?
Міф 1. Молоко після року марне для малюка
Справді, воно вже не є основною та головною його їжею, але від цього не стає марним. Більше того, деякі речовини, що формують імунітет, навпаки опиняються у більшій концентрації.
Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що чим довше триває грудне вигодовування, там краще. Повірте, дитина не висітиме на грудях до школи.
Міф 2. Довге годування груддю псує здоров'я жінки
Якщо мати повноцінно харчується, то саме грудне вигодовування не робить на неї негативного впливу. Набагато більше шкоди вона отримує від стресу та недосипання.

Міф 3. Дитина на ГВ довго не стає самостійною
Насправді тривалість грудного вигодовування залежить від самої дитини. Хтось і в 10 місяців набагато більше цікавиться дорослою їжею, ніж молоком, а хтось і після 2 років не може заснути без маминих грудей. Але це значить, що ГВ заважає йому стати самостійним. Навпаки, близькість мами та контакт із нею таким чином дає йому впевненість та відчуття безпеки. Якщо дитина впевнена і спокійна - тоді і можна говорити про розвиток і сепарацію від мами.Міф 4. Годувати якомога довше радять лише у бідних країнах
Грудне вигодовування допомагає формувати імунітет дитини. Для бідних країн, де немає доступу до нормального харчування та чистої води, це особливо важливо. Але і в інших країнах - теж, тому що імунітет дитини не втрачає важливості, де б вона не жила.
Вам також буде цікаво прочитати: