Приборкання норовливого: 5+ порад, як впоратися з некерованою дитиною

Лісова Тамара
Приборкання норовливого: 5+ порад, як впоратися з некерованою дитиною
Как справиться с неуправляемым ребенком
istockphoto.com

Діти віком від 3-х до 4-х років переживають особливий, кризовий період. У цей час батькам не позаздриш. Істерики, постійні "ні", протести. Як впоратися з некерованою дитиною?

Читайте такожЦе просто! Лайфхак від мами двох хлопчиків, як вгамувати дитячу істерику

Діти, безперечно, квіти життя. Але іноді вони вміють це саме життя капітально зіпсувати своєю некерованістю. Особливо це відбувається у віці від 3 до 4-х років. У цей час дитина відокремлює себе від мами, вона усвідомлює себе окремою особистістю, вимагає влади, визнання, самостійності. І нерідко при цьому стає неконтрольованим. Він кричить, не слухається, веде себе всупереч батьківським правилам. У когось це може мати точковий характер, у когось відбувається на постійній основі. І на те є кілька причин.

Чому дитина стає некерованою

1. Пуп Землі

Часто єдина дитина в сім'ї стає царем і Богом. Йому потурають, батьки упокорюються з його забаганками. Так дитина звикає бути центром всесвіту і просто не розуміє слова "ні" або "не можна". Йому потрібно "все і негайно, в ту саму секунду". Якщо забаганки не виконуються блискавично, починає метати грім та блискавки.

2. Повна безкарність

Якщо дитині прощаються погані вчинки і непослуху, він просто перестає відчувати межі дозволеного.

Ребенок отделяет себя от мамы, он требует власти, признания, самостоятельности / istockphoto.com

3. Гіперопіка

Постійне обмеження свободи дитини, з метою уберегти її від травм, теж погано впливає на її поведінку. Дітям тісно в лещатах гіперопіки, щоб з них вирватися, вони починають буянити і йти наперекір усьому, що кажуть батьки.

4. Все йде із сім'ї

Якщо батьки кричать і сваряться, безглуздо забороняти дитині робити те саме. Зверніть увагу на поведінку серед дорослих насамперед. Адже діти копіюють його. Вони, як губка, все вбирають.

5. Відсутність чітких обмежень

Якщо дитина не має чіткого розуміння, що можна, а що не можна, не чекайте від неї послуху.

6. Гіперактивність

Наразі прийнято називати гіперактивними всіх некерованих дітей. Але це серйозний діагноз, що потребує медичної та психологічної допомоги. Він має на увазі низку симптомів, що вимагають коригування поведінкових порушень.

Що робити, якщо в сім'ї росте некерована дитина?

Періодична непослух - це нормально. Адже нам потрібна не зручна, а щаслива дитина, яка вміє відмовляти і говорити "ні" тому, що їй не подобається. Тому не намагайтеся повністю підкорити своїй волі доньку чи сина. Але якщо ви відчуваєте, що дитина вже просто сідати вам на голову і зважує ноги, тоді треба вживати заходів.

  1. Найчастіше спілкуйтеся з дитиною, заповніть дефіцит уваги. Часто діти починають поводитися огидно, щоб хоч якось привернути увагу своїх батьків, які нескінченно зайняті своїми справами.
  2. Хваліть за виконані доручення.
  3. Працюйте на профілактику істерик. Дотримуйтесь режиму дня, не давайте дивитися багато мультиків із яскравими картинками. Все це збуджуюче діє на нервову систему, в результаті дитина починає стає дратівливою і примхливою.
    Отвлекайте в моменты, когда малыш готов взорваться / istockphoto.com
  4. Визначте коло «можна» та «не можна». Якщо дитина виходить за межі дозволеного, карайте. Як правильно карати дитину, читайте тут.
  5. Промовляйте правила якнайчастіше, щоб покарання було не як сніг на голову, а як логічний наслідок поганої поведінки
  6. Допоможіть малюкові виплескувати обурення іншими способами. Нехай він каже що відчуває, поб'є подушку чи постукає ніжками. У жодному разі не забороняйте злитися. Вчіть випускати пару екологічними способами, які не завдають шкоди іншим людям.

Також вам буде цікаво:

7 способів відмовити дитині та не отримати у відповідь істерику

Вікові кризи у дітей


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK