Абсолютно офіційно: 10 фактів про Омікрона від МОЗ

Абсолютно офіційно: 10 фактів про Омікрона від МОЗ
10 фактов о штамме "Омикрон"
istockphoto.com

"Омікрон" більш заразний, ніж "Дельта", але приводить до меншої кількості госпіталізацій. Що ще потрібно знати про новий штам? 10 фактів про "Омікрон" від українського МОЗ

Читайте такожЖуйка проти COVID-19: пастка для коронавірусу
Штам «Омікрон» поступово витісняє «Дельту» та завойовує світ. Так, у США у 97% випадків зараження фіксують саме «Омікрон». В Україні теж його виявляють, але не в таких масштабах як в Америці чи Європі. Але, за словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, вже наприкінці січня на нас чекає нова хвиля коронавірусу, викликана саме "Омікроном" . А через те, що в країні ще орудуватимете і «Дельта», на думку Ольги Голубовської, ця хвиля буде значно потужнішою, ніж осіння.

Сьогодні українське МОЗ опублікувало 10 фактів про штам «Омікрон», які отримані на підставі міжнародних досліджень.

1. «Омікрон» частіше призводи до інфікування в домашніх осередках порівняно зі штамом «Дельта»

2. Новий штам має менший період інкубації. У середньому він становить три дні.

3. Вражає молодшу вікову групу. Якщо середній вік осіб, які заразилися штамом "Дельта", становив 38,3 роки, то тих, хто заразився "Омікроном", - 30,8 років.

4. Збільшується ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку з "Дельтою" він становив близько 2,5%, для "Омікрона" - 13%.

5. Попередньо "Омікрон" у 2,9 разів більш заразний, ніж "Дельта". У країнах, де його вже виявлено, подвоєння випадків зараження відбувається за 1,53 дні. Тобто сьогодні, наприклад, заразилося 20 людей. За півтора дня заражених буде вже 40.

6. Наразі немає інформації для оцінки будь-яких змін тяжкості інфекції, яку викликає «Омікрон». Попередні дані свідчать, що нових незвичайних симптомів у хворих, заражених цим штамом, немає.

7. Дані вказують на зниження ризику госпіталізації серед інфікованих цим штамом. Хоча збільшення кількості зараження може спричинити велике навантаження на медичну систему. У порівнянні зі штамом «Дельта», випадки зараження «Омікроном» мають на 15-20% менше ризик госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебування протягом 1 або більше ночей у лікарні.

8. Ризик потрапляння до відділень екстреної допомоги або госпіталізації для «Омікрону» наполовину менший, ніж для «Дельти».

9. Лише 0,6% хворих на «Омікрон» було госпіталізовано. За інших штамів ця цифра становила 1,6%.

10. У той же час дані щодо госпіталізацій не є остаточними, тому що в багатьох країнах існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. Крім того, більшість досліджень було проведено у країнах, де високий рівень вакцинації, тому до лікарень потрапляє менше людей.

Вам буде цікаво почитати:

Як починається Омікрон: лікарі назвали перші симптоми

Нічні гості: незвичайні симптоми Омікрону, які з'являються лише вночі


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK