ТОП-5 питань про коронавірус: відповідає Національна служба здоров'я

ТОП-5 питань про коронавірус: відповідає Національна служба здоров'я
ТОП-5 самых популярных вопросов о COVID-19
istockphoto.com

На яку допомогу може розраховувати хворий із COVID-19, якщо у нього немає декларації з лікарем? Які безкоштовні послуги призначені для лікування коронавірусу в стаціонарі? На ці та інші популярні питання відповідає НСЗУ

  1. На яку медичну допомогу може розраховувати пацієнт без декларації, який має легкий чи середній тяжкість перебігу коронавірусу?

Читайте такожПостковидний синдром: професор назвав 5 головних симптомів
Таких пацієнтів, які не мають показань до госпіталізації, рекомендовано лікувати за амбулаторних умов. Пацієнт без декларації може звернутися до найближчого центру надання первинної медичної допомоги. У разі потреби він отримає консультацію, призначення сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, а також ПЛР-тест або швидкий тест на визначення антигену SArS-CoV2.

Для отримання повного обсягу медичних послуг первинної медичної допомоги необхідно підписати декларацію з лікарем. Оскільки саме декларація надає доступ до всіх безкоштовних послуг. програми медичних гарантій .

Якщо ж існує пряма загроза життю та здоров'ю людини, телефонуйте 103. Екстрена медична допомога в Україні є безкоштовною для всіх, незалежно від наявності декларації з лікарем.

2. Чи приїде швидка до пацієнта з COVID-19 чи з підозрою на коронавірус?

Так. Але необхідно надати достовірну інформацію про стан здоров'я людини, яка потребує допомоги. Диспетчер швидкої проводить опитування, і якщо під час опитування відсутні показання для виїзду бригади, то пацієнту дають відповідні рекомендації.

Якщо є показання для виїзду бригади, диспетчер спрямовує на виклик саме ту бригаду, яка має необхідне обладнання для надання допомоги пацієнтам COVID-19 .

Приїхавши на виклик, медики швидко оцінять стан пацієнта і поставлять діагноз. Якщо є потреба, транспортують до лікарні. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації щодо самоізоляції та звернення до сімейного лікаря.

Скорая помощь бесплатна для всех. Это не зависит от того, есть у вас декларация или нет / istockphoto.com

3. Чи може пацієнт вибирати лікарню за необхідності для стаціонарного лікування COVID-19?

Ні. Пацієнти, які мають свідчення для госпіталізації, транспортуються бригадою швидкої допомоги до визначеного в регіоні закладу охорони здоров'я, в якому є вільні місця. На сьогодні понад 500 лікарень мають контракт із НСЗУ для надання стаціонарної допомоги пацієнтам із коронавірусною хворобою.

4. Що безкоштовно у лікарні при госпіталізації з коронавірусом?

В умовах стаціонару для пацієнта із COVID-19 безкоштовні:

  • первинний огляд та тестування на COVID-19;
  • необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, такі як ЕКГ, розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза, бактеріологічний та ін;
  • медична допомога відповідно до стандартів;
  • киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апарату ШВЛ та ЕКМО;
  • медикаментнозна терапія та знеболювання при необхідності. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів;
  • моніторинг та корекція лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів;
  • забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду;
  • профілактика загальних ускладнень;
  • консультації лікарів інших спеціальностей та інше.

В стационаре лечение COVID-19 должно быть полностью бесплатным / istockphoto.com

5. Скільки платить НСЗУ за лікування одного хворого на COVID-19 у стаціонарі лікарні?

За лікування пацієнтів із коронавірусною хворобою НСЗУ оплачуватимуть із глобального бюджету. Тобто забезпечує готовність медзаклади до надання допомоги пацієнтам без прив'язки до кількості. Під готовністю розуміється і готовність медичних команд, забезпечення лікарськими засобами.

Загалом на стаціонарне лікування пацієнтів із коронавірусом у 2020 році НСЗУ виплатила медустановам понад 11 млрд грн. Тобто майже 45 000 грн у середньому на одного пацієнта. Це означає, що є ті пацієнти, на яких витрачається у 2-3 рази більше грошей. А є ті, на яких витрачається менше. Все залежить від стану, в якому перебуває людина.

Вам також буде цікаво почитати:

В Україні виявили український варіант "британського" штаму коронавірусу

ТОП-10 продуктів, які допоможуть перенести ковід та постковід легше – розповідає лікар


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK