Вуаль коронавірусу: 5 дивовижних фактів про коронавірусну пневмонію

12 листопада – всесвітній день боротьби з пневмонією. І сьогодні ми розповімо про те, що потрібно знати про коронавірусну пневмонію. 5 дивовижних фактів від лікарів
1. На знімках видно як вуаль або матове скло
Багато хто з нас чув у зв'язку з коронавірусною пневмонією, що на знімку при ній на легенях лікарі бачать т.зв. "матове скло". Справа в тому, що ділянки легень, уражені вірусом, схожі на напівпрозору вуаль або на матове скло. Отак і з'явилася назва. При бактеріальній пневмонії ці ділянки більш щільні. Про них лікарі-радіологи кажуть «рентгенологічна тінь».
2. Вражає обидва легені
Якщо під ударом бактеріальної пневмонії виявляється одна легка, то під ударом коронавірусної – обидва. Це називається двостороннє полісегментарне ураження паренхіми легень на кшталт "матового скла".
3. Рентген її погано «бачить»
Звичайний рентген може просто не "побачити" коронавірусну "вуаль". Він чудово розпізнає лише «рентгенологічну тінь». Тому за показаннями лікарі і призначають комп'ютерну томографію легень. Самостійно робити КТ не варто просто для підстрахування. Це променевий метод діагностики, що дає значну радіаційне навантаження. Також «розглянути» коронавірусну пневмонію можна за допомогою УЗД легень. Але все-таки найточніший метод діагностики цього стану – це КТ легень. Де можна зробити цю процедуру безкоштовно, читайте тут.
4. Буває «німий»
Коронавірусна пневмонія може бути абсолютно безсимптомною. Жодних хрипів, задишки, кашлю, слабкості, температури. Це буває при легкому перебігу захворювання і не вимагає медикаментозного втручання, а тим паче госпіталізації.
5. Не лікується антибіотиками
Антибіотики до вірусів не мають жодного стосунку. Вони борються із бактеріями. Тому приймати ці препарати на початкових стадіях захворювання марно. Крім того, це може бути навіть небезпечно. Антибіотики при коронавірусній пневмонії призначають, коли приєдналося бактеріальне ускладнення. Це можна зрозуміти за наслідками аналізу крові. Його можна зробити, якщо температура тримається довше трьох днів.
Найкращий спосіб визначити, чи не приєдналася бактеріальна інфекція, - здати аналіз на прокальцетонін. Якщо його показник більший, ніж 0,5, це означає, що найімовірніше у хворого бактеріальна пневмонія.
Вам буде цікаво почитати:
У США дозволили бити вакцину від коронавірусу дітям від 5 років
Протиотрута від ковіда: з'явилися ліки для профілактики коронавірусу