Як безпечно займатися йогою під час вагітності
Йога – не просто розвага, але серйозне навантаження на організм. І вона може бути небезпечною при вагітності при неправильному підході.
1. Займайтеся з інструктором
Це відноситься, швидше, до новачків. Якщо раніше ви не займалися йогою, то вам потрібен нагляд фахівця, особливо коли ваше становище зобов'язує до підвищеної обережності.
2. Змінюйте навантаження залежно від терміну вагітності
Героїзм та підвищені навантаження тут ні до чого. Ви завжди встигнете надолужити своє після пологів. У 1-му триместрі не можна робити пози на животі, скручувати хребет. У 2-му - вам підійдуть перевернені пози, а також ті, що виконуються сидячи, на спині або стоячи. У 3-му триместрі не підходять пози лежачи на спині, нахили та повороти.
3. Виконуйте лише ті асани, які вам комфортні
У йозі в принципі не практикується виконання вправ через силу та на межі можливостей. А під час вагітностей це взагалі повинно бути виключено. Насамперед, вам має бути зручно та безпечно. При будь-яких больових відчуттях виконання асан слід терміново припинити.
4. Займайтеся у першій половині дня та на голодний шлунок
Так у вас буде більше сил і менше ризику отримати печію. Якщо відчуваєте перевтому, голова паморочиться – потрібен відпочинок.
5. Намагайтеся навантажувати м'язи таза та промежини
Це допоможе вам у майбутніх пологах та полегшить їх.
6. Виконуйте перевернуті пози
Вони нормалізують кровообіг, допомагають позбутися набряків. Головне – адаптувати позу до свого стану. У цьому вам допоможе інструктор.7. Уникайте вправ на рівновагу
При вагітності рівновагу легко втратити - а це небезпечно. Намагайтеся при необхідності спиратися на стіну або стілець.
Також варто уникати стрибків, випадів, сильного прогину у хребті.
Вам також буде цікаво прочитати: