Ліки від токсикозу: міф чи реальність

Кожній вагітній із токсикозом хочеться чарівну пігулку, яка полегшить стан. Але чи існують такі ліки насправді?
Ліків від токсикозу у національному протоколі ведення вагітності немає. Тому всі препарати, які лікарі прописують майбутнім мамам для полегшення стану, можна приймати хіба що на свій страх та ризик.
Є зарубіжні препарати, що містять вітамін В6 (але сам по собі від токсикозу він не допомагає), а також гістамінну речовину зі снодійним ефектом. У ряді країн, включаючи США, Канаду та Ізраїль, він продається за рецептом, а у вітчизняних аптеках його зовсім немає.
Кожен лікар, який веде вагітність, може використати свою схему боротьби з токсикозом. Найчастіше у ній містяться вітаміни групи В, протиблювотні ліки, БАДи, гепатопротектори, вітамінні комплекси та інші препарати з недоведеною ефективністю (що важливо!). Також при токсикозі може наступати сильне зневоднення, що лікується відповідними препаратами для регідратації.

Токсикоз середньої тяжкості можна лікувати у форматі денного стаціонару, а ось для лікування важких форм потрібно вирушати до лікарні на цілодобовий стаціонар. Це необхідно, коли за розкладом вагітної тривалий час (а також нічний або рано-вранці) ставлять крапельниці, роблять уколи, коли в домашніх умовах неможливо налагодити харчування. Тяжким може вважатися токсикоз з 5 і більше нападами блювоти на день, але тяжкість повинен визначати лікар.
Багато препаратів, які борються з токсикозом, можуть при цьому впливати на розвиток і життя плода, тому дозування і необхідність застосування повинні визначати виключно медики.Важливо те, що медицина досконально не вивчила механізми виникнення та розвитку токсикозу, а тому й способи боротьби з ним мають швидше експериментальний характер. Універсального рецепта, на жаль, ні, дуже багато залежить від мозку майбутньої мами.
Вам також буде цікаво прочитати: