Куди він дивиться? Або як бачать діти у перші 12 місяців життя

Новонароджені діти перші кілька тижнів дивляться ніби в нікуди. У цей момент вони бачать хіба що розмиті плями, що рухаються. Що відбувається з часом?
Зір малюка закладається ще в утробі. Саме в животі мами у нього формується зоровий нерв і саме око, і відбувається це дуже рано, три тижні після зачаття. Тому особливо важливо бути здоровою в перший триместр вагітності.
Відразу після народження дитина бачить лише біле та чорне – тобто контрастні кольори. Тому найкращим подарунком для нього стане велика іграшка у цих кольорах. Деякі батьки навіть купують спеціально чорно-білу постільна білизна для того, щоб малюк міг щось розгледіти.
Новонароджений ще не вміє фокусуватися на предметі, який у нього під носом, і здається, ніби він дивиться повз нього. Однак через пару днів дитина може відрізнити маму від решти, а все тому, що орієнтуються на лінію росту волосся. Тому мамі не варто спочатку міняти зачіску, щоб не збивати з пантелику свого дитинча.
Цікаво, що тонус рогівки та дитини знижений, тому здається, що новонароджений рідше моргає порівняно з нами дорослими. До речі, через це треба дуже обережно, щоб у очі малюка нічого не потрапило.
Колір очей, як відомо, залежить від генів. Але буває, що малюки народжуються, наприклад, із блакитними очима, а потім вони стають карими. Як правило, "устаканювання" кольору очей відбувається до трьох місяців.
Як бачить дитина в 1 місяць
У перші кілька тижнів після народження діти нечутливі до світла. Щоб малюк вловив його, він повинен бути в 50 разів яскравішим, ніж потрібно нам. Тому можете в перший місяць сміливо залишати ввімкнену лампу, це не вплине на сон.

Також цікаво, що навіть якщо малюки плачуть, ви не бачите сліз. Але вони є тільки в тій кількості, щоб зволожити око. Справжні сльози підуть лише через два місяці після народження.
2-3 місяці
На 2-3 місяці зір малюка активно розвивається. Він може фокусуватися на близьких статичних предметах, стежить за рухом людей навколо, а також переводить погляд з одного на інший об'єкт. Він уже чутливий до світла, тому в приміщення вночі краще дотримуватися напівтемряви.
У цей час потрібно частіше викладати дитину на животик, щоб він налаштовував різкість, а також умів розпізнавати взаємовіддаленість об'єктів.

4-6 місяців
До півроку у малюка вже розвинені відповідні центри головного мозку: він бачить чіткіше, розрізняє кольори веселки, може утримувати увагу на одному предметі довше. Ближче до 6 місяців дитину необхідно показати окулісту . Фахівець оцінить стан сітківки, очного дна.
7-12 місяців
У цьому віці малюк рухливий, він може оцінити, як далеко від нього знаходяться речі, краще захоплює предмети. Намагайтеся пропонувати йому іграшки, які можна зібрати і розібрати - пірамідки, сортети, матрьошки. Це дозволяє не тільки розвивати дрібну моторику, а й тренує окомір.
У рік чекає повторний візит до лікаря-окуліста. Не ігноруйте такі профогляди, адже фахівець може розпізнати проблему на ранніх стадіях. У такому разі вона набагато легше коригується.
Також вам буде цікаво: