Діти у соціальних мережах: що обов'язково потрібно знати батькам

Діти у соціальних мережах: що обов'язково потрібно знати батькам
Діти у соціальних мережах: що обов'язково потрібно знати батькам
istockphoto.com

Чи є проблема більш актуальна та наболіла, аніж діти та соціальні мережі, діти і ґаджети, діти і наслідки надлишку технологій у їхньому житті?

Читайте такжеТест: Безопасен ли Интернет для вашего ребенка?

Важко уявити своє життя без інтернету. Безліч програм, які вчать малювати, знімати, монтувати, вчити іноземну мову, слухати музику дозволяють усе робити лише з допомогою інтернету. Спілкуватися з друзями і знаходити нових за інтересами. А соціальні мережі у цьому допомагають.

Надмірне захоплення соціальною мережею несе за собою і певну безпеку. Особливо для підлітків та дітей середнього віку. Віртуальне життя замінює реальні взаємини з людьми, воно здатне занурити дитину в офлайн світ, витіснивши бажання жити звичайним життям. Що потрібно знати батькам?

Як захистити дитину від шахраїв та віртуальних непорядних людей? Як навчити дитину безпечного перебування в інтернеті та безпеки віртуального спілкування?

  • Рано чи пізно настане той момент, коли ваша дитина захоче зареєструватися у соцмережі. Якщо ви довго захищали дитину від соціальних мереж, але відчуваєте, що «питання вже назріло» і реєстрація в соцмережі стає не просто забаганкою, а навіть необхідністю, то зробіть це разом з дитиною. 
  • Разом із дитиною сідайте і допомагайте реєструватися. Не потрібно проводити нудну і довгу розмову на тему: що можна і що не можна робити в соціальних мережах. Спочатку вислухайте дитину. Саме у цей момент ви можете зрозуміти, як ви виховали свою дитину. І задуматися над тим, на що потрібно ще звернути увагу.
Діти у соціальних мережах: що обов'язково потрібно знати батькам / istockphoto.com
  • Зверніть увагу на ключові моменти при заповненні анкети. Розкажіть дитині, чому не потрібно вказувати свій номер телефону. Скажіть, що деякі дорослі вказують свій номер телефону, бо їхня робота цього потребує. 
  • Було б добре, якби у когось з батьків була сторінка у соцмережі. Пам'ятайте, що дитина в першу чергу уважно вивчить вашу сторінку. І якщо ви завантажуєте фотографії лише в купальнику, то ваша донька не дуже прислухається до ваших серйозних рекомендацій.
  • Налаштуйте так, щоб незнайомі люди не змогли писати вашій дитині повідомлення і коментувати фотографії. Максимально обмежте доступ.
  • Перед ти як завантажувати фотографії, зверніть уваги на знімки, які хоче завантажити ваша дитина. Скажіть правду дитині, якщо вам подобається її вибір. Якщо ж протилежні почуття викликає вибір вашої дитини, то поясніть, чому б ви не стали цього робити.  Якщо у вас хороший контакт з дитиною, вона обов'язково прислухається.​
  • Коли сторінка створена, допоможіть дитині з групами. Долучіть її в групи свого класу, школи чи спортивного клубу. Знайдіть групи по інтересам. Вирішуйте самі, чи варто вам вступати до всіх груп, до яких вступила ваша дитина, або тільки до деяких. Необхідно тримати руку на пульсі завжди.
Діти у соціальних мережах: що обов'язково потрібно знати батькам / istockphoto.com
  • Спілкування - це ціль створення власної сторінки в соцмережі. Запитайте, чи на думку вашої дитини варто додавати вчителів в друзі. Це змусить дитину задуматися над тим, що краще висвітлювати на своїй сторінці.
  • Після того як дитина «відправиться у вільне плавання по соціальній мережі», обов'язково спілкуйтеся з нею там, діліться цікавими повідомленнями.

Якщо у вас хороший контакт з дитиною, є спільні інтереси, і ви цікавитеся її життям, досить буде ненав'язливого контролю за її «віртуальним світом».

Також вам цікаво буде дізнатися як небезпеки підстерігають вашу дитину в інтернеті


Облако тегов


Материалы по теме

Аудиосказки

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK