Головні помилки при прийомі вітамінів, які роблять усі

Головні помилки при прийомі вітамінів, які роблять усі
Главные ошибки при приеме витаминов, которые совершают все
istockphoto.com

Вирішили побалувати організм комплексом мультивітамінів? Перевірте, чи ви не допускаєте помилок, які можуть погіршити ваше здоров'я.

Читайте такожЯкі вітаміни потрібні чоловікові під час планування вагітності
Багато хто вважає вітаміни нешкідливою біодобавкою, яку можна вибрати в аптеці на свій смак (за упаковкою, рекламою, чужими рекомендаціями) і періодично приймати з метою профілактики і підвищення імунітету.

Особливо такий стереотип активізується в осінньо-зимовий період, коли всі хворіють на ГРВІ, працездатність знижується, погана погода псує настрій, погіршується стан волосся та шкіри.

Але насправді вітаміни не можна приймати таким чином. Ось найчастіші помилки, які роблять практично всі.

1. Вибір вітамінів на власний смак

Вітаміни та їх комплекси повинен призначити лікар, якщо дійде висновку, що вам справді їх не вистачає. Самостійний підбір вітамінів - це те самолікування, коли ви самі ставите собі діагноз і самі вирішуєте, як себе лікувати. Ось тільки відповідати за помилки також доведеться самостійно.

Просто пити більше будь-яких вітамінів і частіше - помилкова стратегія, тому що надлишок вітамінів - це теж погано. Це може призводити до порушень обміну речовин, поганої засвоюваності деяких мінералів та мікроелементів тощо.

Читайте такожКак правильно принимать витамин D
Наприклад, не можна жартувати з вітамінами В6 та В12. Дослідження показали, що у жінок, які їх приймали у надмірній кількості, значно збільшився ризик перелому шийки стегна у похилому віці. Надлишок вітаміну D заважає засвоюватися кальцію, а занадто багато вітаміну С - призводить до головного болю, проблем з тиском, частої печії.

Якщо ви все-таки проти відвідування лікаря для призначення вітамінів, то хоча б здайте аналізи на їхній рівень у крові. Якщо результат показує, що дефіциту немає, приймати додатково той чи інший вітамін не варто.

2. Несумісні поєднання

Якщо у вас є недолік якогось вітаміну, його потрібно приймати ізольовано, а не в комплексі з іншими. Наприклад, якщо вам потрібен вітамін В1, то не беріть препарат, де в одній ампулі є В2, В3 і т.д. Навіть вітаміни однієї групи можуть заважати одне одному. Так, В1 не засвоюється при одночасному прийомі з В2 та В3.

В12 не засвоюється з, а вітаміни Е і В12 заважають засвоєнню заліза.

3. Вітамінам заважає їжа

Мало того, що потрібно знати, як поєднувати вітаміни між собою, не зайвим буде вивчити, як їх поєднувати з їжею, щоб залишався позитивний ефект. Наприклад, молочні продукти через кальцію заважають засвоєнню заліза, магнію, цинку, марганцю.

Читайте такожПереизбыток витаминов при беременности: опасности для мамы и ребенка
Вітаміни А, D, Е, К потрібно "заїдати" жирними продуктами, тому що вони жиророзчинні: підійде сир, ложка олії, яйця, сметана.

Основна рекомендація лікарів - пити вітаміни вранці (але не натще!), тому що ввечері вони можуть негативно впливати на самопочуття та якість сну. Наприклад, вітамін D.

4. У мультивітамінних комплексах немає Омега-3

Не у всіх, звичайно, але у багатьох, тому варто уважно читати склад та дозування. Жирні кислоти Омега-3 життєво необхідні клітинам організму для збереження здоров'я, тому що клітинні мембрани, які утримують у клітині корисні речовини, якраз складаються з жирних кислот.

Омега-3 - запорука зволоженої, еластичної шкіри, красивого волосся та нігтів. Щоб заповнити дефіцит жирних кислот, необхідно частіше вводити в раціон морську рибу. Головне, не плутати Омега-3 з Омега-6 (є в рослинному маслі), тому що надлишок останнього призводить до серцево-судинних захворювань.

Вам також буде цікаво прочитати:


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK