Що має бути в аптечці на випадок Омікрону? Відповідає лікар Комаровський

За силою заразності Омікрон можна порівняти з кіром. Цим вірусом перехворіє кожен. Що має бути у квартирі та домашній аптечці на випадок, якщо зляже вся сім'я
Спалах коронавірусу вже почався

Статистика захворюваності на коронавірус в країні зростає з початку року: щодня (за винятком вихідних) МОЗ фіксує плюс кілька тисяч хворих. Однак, це неправдиві цифри, упевнений Євген Комаровський. Вони пов'язані з низьким рівнем безкоштовного тестування, і насправді хворих на ковід в Україні набагато більше. "Мені здається, ми вже давно переступили цей поріг", - заявив медик у своєму інтерв'ю Дмитру Гордону. Нова хвиля коронавірусу в нашій країні вже почалася.
Євген Комаровський вважає, що таких низьких цифр захворюваності не може бути насамперед через заразність нового штаму коронавірусу. Омікрон, який зараз домінує у всіх країнах Європи, передається неймовірно швидко. Проти нього не працюють жодні маски, жодні з самих заразних інфекцій за всю історію людства. Це означає, що новий штам ковіда «прийде до кожної носоглотки», акцентує Комаровський, і кожна людина рано чи пізно отримає «Омікрон».
Чи можна вберегтися від Омікрону?

Зі стовідсотковою гарантією вберегтися від Омікрону можна тільки у випадку повної самоізоляції . Якщо ж ви соціально активні, ходите на роботу, а ваші діти відвідують дитячий садок або школу, хвороба все одно прийде до вашої оселі. Навіщо тоді берегтися? Як мінімум, для того, щоб пройти повний курс вакцинації – він не дасть вам захисту від зараження, але допоможе перенести легше хворобу.
Статистика показує, що новий штам коронавірусу вражає і перехворілих, і вакцинованих. Але найбільшу небезпеку Омікрон є для тих, у кого немає щеплень. За попередніми даними, у нещеплених громадян у 4,5 рази більший ризик тяжкого перебігу хвороби госпіталізації, і в 10 разів вищий за ризик смерті від ковіда.
Як "відтягнути" зараження Омікроном? Насамперед за допомогою правильних масок розповів Євген Комаровський в ефірі каналу «Україна-24». Традиційні аптечні і тим паче текстильні маски проти вірусу не працюють. Допомагають респіратори типу N95 FFP2. Так, вони трохи дорожчі, ніж стандартна медична маска: набір таких респіраторів із 10 штук сьогодні можна купити за 180 грн (тобто по 18 грн за жарт). Але це справді ефективний бар'єр проти влучення вірусу в носоглотку.
Також ніхто не скасовує соціальну дистанцію: там, де це можливо, уникайте скупчення людей. Якщо ваша робота пов'язана з перебуванням в офісі – візьміть за правило регулярно провітрювати приміщення. Щоб розуміти, наскільки добре у вас працює вентиляція, купіть датчик СО2 (коштує від 1000 грн) – це особливо актуально для офісів з великою кількістю співробітників, шкіл та дитячих садків.
Як підготуватися до Омікрону?

Щоб хвороба не застала зненацька, Євген Комаровський радить заздалегідь провести підготовчі заходи. Приміром, варто укомплектувати аптечку препаратами першої необхідності. У будинку має бути ібупрофен, парацетамол, судинозвужуючі краплі - з розрахунку на всіх членів сім'ї (і для дітей також). Також обов'язково простежте, щоб у вас був достатній запас питної води, адже головне у лікуванні вірусних інфекцій – це багато рідини, зазначає експерт.
На той випадок, якщо ваша сім'я захворіє, і ви довго не зможете вийти з дому, можна придбати продукти харчування. Добре, якщо у будинку будуть цукор, сіль, крупи, а в морозильнику – запас м'яса. Також подбайте про домашніх тварин, якщо вони у вас є: потрібно продумати, хто за ними стежитиме, якщо вас заберуть у стаціонар , нагадує Євген Комаровський
Вам також буде цікаво почитати:
Як починається Омікрон: лікарі назвали перші симптоми
Нічні гості: незвичайні симптоми Омікрону, які виявляються уві сні