Як уберегтися від спеки: поради експертів

Олександр Ківа
Як уберегтися від спеки: поради експертів
Как уберечься от жары: советы экспертов
istockphoto.com

Перші рекордні позначки термометра. В Україні справжня Африка!

При такій температурі підвищується тиск, починає боліти голова, нудить - так можна і зомліти. У програмі «Ранок з Україною», яка виходить у будні о 6:30 на телеканалі «Україна», ведучі Марія Мельник та Григорій Герман розповіли про способи, які допоможуть уберегтися від спеки вдома, на роботі та на вулиці.

Читайте такожЯк не допустити тепловий удар у вагітної?
За тридцяти градусів вже може плавитися асфальт. Спека – це, звичайно, добре, але коли на морі чи в горах. А ось міську – коли у квартирі чи на роботі, ще треба вміти витримати. Усі радять удома частіше провітрювати приміщення, а ось зараз – навпаки.

Щоб не зваритися у власній квартирі з самого ранку, щільно закривайте вікна і зашморгуйте їх шторами.

«Бажано такою щільною тканиною. Є спеціальні тканини зі світловідбиттям. Є спеціальна фольга зі світловідбиттям», – радить терапевт-кардіолог Катерина Бандріна в ефірі каналу «Україна».

Как уберечься от жары: советы экспертов / istockphoto.com

Читайте такожЛето в стакане: 5 рецептов самых вкусных домашних лимонадов
Відкрити вікна краще після 20:00, коли спаде спека. Протягом дня можна провітрювати приміщення не більше десяти хвилин на годину.

І краще не відчиняти вікон повністю, а створити протяг – так у кімнаті буде свіже повітря. На літо краще прибрати килими, вони збирають багато пилу – без них повітря стане чистим та прохолодним. В Інтернеті радять перед сном класти постіль у холодильник, але наскільки це практично і правильно - є питання.

І робоче місце навіть без кондиціонування можна облаштувати так, щоб не плавилися мізки.

«Треба обмежити кількість людей у ​​кімнаті, тому що велике скупчення людей – це задуха, і знову ж таки зашторити вікна», – зазначає експерт.

Читайте такожЭксперты рассказали, как носить обувь на каблуках без вреда для здоровья
На роботі теж краще не відчиняти вікон, а створити протяг. Можна змочувати руки холодною водою щогодини. Або старий перевірений спосіб – змочити у холодній воді рушник та прикласти його до шиї. До речі, розрекламовані зволожувачі повітря на літо краще не ставити.

«Звичайно, не сидіти у зоні протягу, але спробувати створити протяг – він робитиме потік повітря та освіжатиме, – каже Катерина Бандріна. – Дуже важко сидіти у спекотному приміщенні ще й з високою вологістю, для людей, у яких проблеми із серцем – це взагалі дуже погано. Набагато краще просто суха спека, ніж вода».

Але в приміщенні все одно не таке пекло, як на вулиці. Які методи допоможуть уберегтися від спеки під час прогулянки? Лікар не радить перебувати на спеці більше однієї години. Обов'язково носіть із собою воду. У спеку пийте не менше трьох літрів води на день. Коли почуваєтеся погано – змочіть руки та шию водою. Або згадайте дитинство – сполосніть ноги у фонтані – ви поступово охолонете за рахунок циркуляції крові. І можна прихопити із собою домашній компот.

Как уберечься от жары: советы экспертов / istockphoto.com

Читайте також6 полезных привычек для здоровья щитовидки
Секрет ідеального напою від спраги з ревеню – це звичайна трава, яка росте по всій Україні та продається на кожному ринку – зараз саме сезон цієї рослини.

«Використовуємо його стебло. Обов'язково очищаємо його, а потім нарізаємо приблизно один сантиметр. Для нашого компоту необхідно 400 грам ревеню і десь два літри води. Цукор додаємо до смаку», – поділилася ексклюзивним рецептом фітотерапевт Вікторія Зубицька у програмі «Ранок з Україною».

Ревень знижує артеріальний тиск і має тонізуючі властивості. До нього можна ще додати сезонні фрукти, м'яту чи мелісу за смаком. 5-7 хвилин прокип'ятіть, і коли напій охолоне - додайте кубики льоду. З такими смаколиками спекотний літній день пройде із задоволенням.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK