Дитина цурається денного сну: що робити?

Дитина цурається денного сну: що робити?
Ребенок отказывается от дневного сна: что делать?
istockphoto.com

Деякі діти відмовляються від денного сну будинку, але при цьому спокійно сплять у дитячому садку або бабусі. Що робити мамі у такій ситуації?

Читайте такожІдеальний розпорядок дня для здоров'я дитини – думка вчених
Денний сон рекомендується всім дітям дошкільного віку, а також малюкам початкових класів. Але часто виникає така проблема: близько 4 років малюки геть-чисто відмовляються спати вдома, при цьому спокійно засинають у дитячому садку. Як це виправити?

Причин такої ситуації може бути кілька:

1. Батьки мало часу проводять із дитиною. Або проводять неякісно.

У будні весь день дитину займає дитячий садок. Його рано будять, відводять туди, увечері забирають, вечерю, купання – тут і спати час, бо рано вставати. В результаті вільного часу для спілкування та ігор із батьками майже немає. Само собою, дитина намагається заповнити це у вихідні, відмовившись від денного сну.

2. Батьки дуже дратуються під час укладання.

Читайте такожУ що пограти з дитиною перед сном замість казки
Процес може займати тривалий час, через що дорослі гніваються. У результаті ця дратівливість передається дитині, і в стані стресу вона вже не може заснути фізично.

3. Дитина просто не втомилася.

Якщо у вас видався "ледачий" день: без прогулянок на свіжому повітрі, активних ігор, нових емоцій та вражень, то дитина просто не встигла виплеснути свою енергію, а тому не втомилася і не хоче спати. Або він пізно встав - і знову ж таки не втомився за кілька годин.

4. Некомфортні умови для сну.

Від сну може відволікати шум і світло, так і пил або задушлива атмосфера в кімнаті.

Як налагодити сон удома?

1. Дотримуйтесь у вихідні того ж дня, що й у будні.

Тобто дитина повинна так само рано встати, як встає у садок. Зрозуміло, що батькам хочеться поспати довше. Як варіант, можна чергувати по черзі: у суботу з дитиною рано встає мама, а тато спить, скільки хоче, а в неділю - навпаки.

2. Активно проводив час на свіжому повітрі.

Читайте такожЧому дитина постійно смокче палець і що з цим робити
До обіду потрібно вийти на активну прогулянку на вулицю хоча б на годину, поганяти м'яч або просто пройтися, сходити на дитячий майданчик.

3. Приділяйте дитині час

Хоча б 30-60 хвилин ваша увага має бути повністю спрямована на дитину. Занурюйтесь у гру, знайдіть активність, яка буде цікава вам обом, не оталяйтесь на домашні справи, телевізор чи смартфон.

4. Боріться з роздратуванням

Читайте такожЯк відучити дитину від рук
Якщо вас накривають негативні емоції, робіть дихальні вправи. Якщо дати вихід стресу через агресію, то дитина не тільки не засне, а й отримає неправильний приклад, як долати негативні емоції.

5. Навчіться розповідати казки

Навіть не обов'язково їх вигадувати: почніть переказувати одну з численних серій якогось мультфільму, а нові діти попутно виникатимуть самі. Казки швидко переконують дитину лягти та уважно слухати.

Вам також буде цікаво прочитати:


Хмара тегів


Матеріали на тему

Аудіоказки

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK